Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
Oliver Ciesla zachwycony zaangażowaniem organizatorów Rajdu Safari
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Brzeziński przechodzi do Mistrzostw Polski

Jakub Brzeziński, aktualny lider Rajdowego Pucharu Polski pauzuje podczas najbliższej rundy cyklu, Rajdu Nadwiślańskiego. Wszystko wskazuje również na to, że jego dorobek punktowy w klasyfikacji może się nie zwiększyć. Zwycięzca trzech tegorocznych rund zapowiada przesiadkę do Peugeota 208 R2 i walkę w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

– Naturalnym, kolejnym krokiem w tym sezonie byłby start w Rajdzie Nadwiślańskim w stawce RPP – mówi Brzeziński. – Do wywalczenia Pucharu Polski niewiele brakuje. Mimo to poważnie rozważam odpuszczenie tych zawodów, a następnie przeskok do RSMP i występ w Rajdzie Dolnośląskim. Drugą poważną zmianą miałby być nowy samochód – Peugeot 208 R2. Chciałbym się przekonać jak wypadnę na tle najlepszych polskich „ośkowych” kierowców w bezpośredniej rywalizacji.

– Moim marzeniem jest zakończenie sezonu startem w Barbórce Warszawskiej, najlepiej czteronapędówką. Rzecz jasna wszystko zależy od zgromadzenia stosownego niemałego budżetu. Na pewno nie będzie to proste, ale w tym roku rozwój wypadków był bardzo dynamiczny, a co najważniejsze zaskakująco pozytywny. To usprawiedliwia mój optymizm. 🙂 Plan minimum to uzyskanie licencji międzynarodowej.

Fot. Peugeot Sport

1 Comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry