Kategoria: Historyczne, HRSMP, RSMP

Brzeziński z jedynką w Świdnicy

Długo wyczekiwane rozpoczęcie Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 będzie miało miejsce już w najbliższy weekend 21-23 kwietnia podczas 45. Rajdu Świdnickiego-Krause, który zainauguruje rywalizację o tytuł rajdowych mistrzów Polski 2017. Na starcie dolnośląskiej imprezy nie zabraknie oczywiście reprezentantów zespołu GO+ Cars Atlas Ward. Z numerem #1 na liście zgłoszeń widnieje nazwisko Jakuba „Colina” Brzezińskiego, który po raz kolejny w tym sezonie będzie pilotowany przez Szymona Marciniaka. Duet znany z występów w Rajdowych Mistrzostwach Świata zaprezentuje polskiej publiczności Citroena DS3 R3T, którym na początku kwietnia rywalizował w Rajdzie Korsyki.

W Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski do drugiej rundy z numerem 104 przystąpi Grzegorz Olchawski pilotowany przez Michała Jucewicza. Załoga GO+ Cars Atlas Ward zasiądzie za kierownicą Audi Quattro A2 i w trakcie rywalizacji o pierwsze zwycięstwo w sezonie 2017 stanie do walki z 23 kierowcami zgłoszonymi do 45. Rajdu Świdnickiego-Krause. Rywalizacja samochodów historycznych rozpocznie się tego samego dnia, co Inter Cars RSMP, jednak skończy się już w sobotę, 22 kwietnia, po pokonaniu siedmiu odcinków specjalnych.

Do rywalizacji w pierwszej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zostało zgłoszonych 57 załóg, w tym Filip Nivette, Jarosław Kołtun czy Zbigniew Gabryś. Na starcie 45. Rajdu Świdnickiego-Krause nie zabraknie również Dominika Butvilasa, Tomasza Kasperczyka czy Marcina Gagackiego, co zwiastuje niesamowicie ciekawą walkę o pierwsze w tym roku zwycięstwo. Jakub „Colin” Brzeziński w Świdnicy zdecydował się na start swoim Citroenem DS3 R3T, co oznacza, że reprezentant zespołu GO+ Cars Atlas Ward będzie chciał walczyć o zwycięstwo wśród samochodów przednionapędowych.

Jedną z największych niewiadomych przed 45. Rajdem Świdnickim-Krause są warunki atmosferyczne. Prognozy pogody przewidują nawet opady śniegu, a temperatura powietrza aż do soboty ma oscylować w granicach zera.

Harmonogram 45. Rajdu Świdnickiego-Krause został podzielony na trzy dni rywalizacji, a Ceremonia Startu zaplanowana została na godzinę 17:15 w piątek, 21 kwietnia. Po tradycyjnym rozpoczęciu na świdnickim Rynku zawodnicy skierują się na pierwszy odcinek specjalny OS1 Świdnica – Super OS CRUSAR. W sobotę o godzinie 9:00 zawodników GO+ Cars Atlas Ward będzie można spotkać w parku serwisowym zlokalizowanym na ul. Śląskiej 35 przy OSiR Świdnica. Niecałą godzinę później rozpocznie się właściwa rywalizacja, a tego dnia kierowcy będą starali się uzyskać jak najlepszy czas na oesach Rościszów – Walim, Miłków – Kamionki oraz Wolibórz – Jodłownik. Meta Etapu 1 zaplanowana została na godzinę 18:00. Finałowego dnia 45. Rajdu Świdnickiego-Krause na zawodników czekać będą dwie, dwukrotnie pokonywane próby Kamionki – Walim oraz Zagórze – Walim. Zwycięzców pierwszej rundy sezonu 2017 poznamy jeszcze przed godziną 16:00.

Jakub „Colin” Brzeziński:

Fantastycznie, że widzimy się w Świdnicy! Oczywiście moglibyśmy pisać, że ten rajd będzie doskonałym treningiem przed kolejną eliminacją WRC3, świetną okazją do przetestowania nowych setupów zawieszenia, konfiguracji oponowej itd… Tylko po co 😉 Najlepsi kibice na świecie, kwitnący rzepak, żurek we Fregacie, pizza w Delagio, tiramisu w Borysie… Pogoda zapowiada się genialna więc nie może nas zabraknąć na odcinkach tego klasyka. W tym sezonie skupiamy się na rywalizacji na arenie międzynarodowej ale wysoki poziom konkurencji w „ośce” w krajowym czempionacie da możliwość treningu na bardzo szybkich trasach. Walka z chłopakami: Poloński, Gryc, Chmielewski, Jurecki, Bugajski i reszta stawki zapowiada się jak zwykle bardzo zaciekle. Zespól GO+ Cars ATLAS WARD wystawia dwa samochody. B-grupowym Audi Quattro pojedzie Grzegorz Olchawski, który po udanym występie w Wieliczce bojowo stanie do rywalizacji na dłuższych, szybkich oesach. Oczywiście jak zwykle damy maksimum wrażeń kibicom, prosimy nie stać w cięciach i z góry przepraszamy za tulipany na rondzie w Świdnicy J. Do zobaczenia!

Grzegorz Olchawski:

To będzie mój pierwszy start w Świdnicy i prawdę mówiąc nie mogę się go doczekać. Ze względu na warunki pogodowe to będzie ekstremalnie trudny rajd. We wtorek 18 kwietnia w okolicach odbyłem całodniowe testy mojego Audi Quattro i jestem bardzo zadowolony z ich rezultatów. Od ostatniego startu w Wieliczce samochód przeszedł wiele modyfikacji i obecnie jest już bliski ideału. Bardzo mnie to cieszy i z niecierpliwością czekam na rywalizację z innymi „historykami”.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry