Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider

Kategoria: RSMP

Brzeziński i Kozdroń zwycięzcami 52. Rajdu Dolnośląskiego!

Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń zwyciężyli w 52. Rajdzie Dolnośląskim, drugiej rundzie tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski! Załoga Skody Fabii R5 wyprzedziła na ostatnim odcinku specjalnym dotychczasowych liderów rajdu, Grzegorza Grzyba i Roberta Hundlę o 2,9s, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej okazali się lepsi o zaledwie 0,3s! Podium rajdu uzupełnili Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (+1:10,9s).

Na ostatnim odcinku specjalnym 10,8s za Grzybem na mecie pojawił się Tomasz Kasperczyk. Czwarty czas uzyskał Kołtun (+18,6s), piąty Byśkiniewicz (+28,9s), szósty Jurecki (+32,5s), siódmy Wróblewski (+34,3s), ósmy Słobodzian (+34,6s), dziewiąty Strychalski (+39,2s), a dziesiąty Kotarba (+41,1s).

W klasie Open N zwycięstwo w Rajdzie Dolnośląskim na swoje konto zapisali Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski. Na jedenastu odcinkach specjalnych reprezentanci Subaru Poland Rally Team wypracowali przewagę ponad pięciu minut nad braćmi Kotarba w Mitsubishi Lancerze Evo IX. W 2WD, po nałożeniu na Jacka Jureckiego i Michała Trelę 10-sekundowej kary, z przewagą pięciu sekund zwyciężyli Kacper Wróblewski i Jacek Spentany. Trzecie miejsce zajęli Sławomir Strychalski i Paweł Pochroń (+2:28,1s, Nissan 350z). Klasę HR4 zwyciężyli Konrad Dudziński i Adam Binięda.

52. Rajd Dolnośląski był także drugą rundą cyklu Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Najlepszym kierowcą, po raz drugi w tym roku, okazał się pilotowany przez Jacka Pryczka Michał Pryczek. Załoga Subaru Imprezy 555 zwyciężyła większość odcinków specjalnych, co pozwoliło im wypracować przewagę prawie dwóch i pół minuty nad Dawidem Smółką i Mateuszem Radeckim (+2:24,9s, BMW 318is E30). Na podium zawodów stanęła także załoga Porsche 911 SC RS, Piotr Zaleski i Jacek Gruszczyński (+2:36,3s).