Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Breen: odcinki w Estonii są miejscami szybsze niż w Finlandii

fot. facebook/CraigBreen

Citroën Racing, podobnie jak dwa inne zespoły fabryczne, zdecydował się wystawić swoją załogę w zbliżającym się Rajdzie Estonii. Reprezentujący barwy francuskiego teamu Craig Breen, upatruje w zawodach przede wszystkim możliwość przygotowania się do Rajdu Finlandii, kolejnej rundy WRC.

Craig Breen, dla redakcji portalu wrc.com:

To będzie mój trzeci raz w Estonii, po 2011 i 2015 roku. Choć wydaje się, że od tego czasu próby się zmieniły, wygląda na to, że będzie to doskonałe przygotowanie do Finlandii. Odcinki tutaj są niezwykle szybkie, a nawet miejscami szybsze niż w Finlandii. Pomogą mi przyzwyczaić się do jazdy z dużymi prędkościami i mieć dobre tempo od samego początku pod koniec lipca.

Wzięcie udziału w w zawodach daje zespołowi więcej, niż zwykłe testy – zauważa Pierre Budar, szef teamu Citroëna.

Rajd przyda się z technicznego punktu widzenia i uzupełni naszą normalną sesję testową przed imprezą w Finlandii, ponieważ pozwoli nam korzystać z dróg o większej różnorodności.

Podobnie, kiedy jeździsz w odpowiednich warunkach, konkurując z innymi, mając notatki, zdobywasz inne informacje niż podczas testów, gdzie kierowca bardzo szybko uczy się dróg na pamięć

– mówił.

Oprócz Breena, Paddona i Tänaka na trasie zobaczymy także m.in. Huttunena znanego z WRC2 oraz Olivera Solberga – 16-letniego syna Pettera Solberga.

Impreza potrwa w dniach 13-15 lipca.
Do Góry