Kategoria: ERC

Bouffier i Panseri zwyciężyli o ułamek sekundy

Bryan Bouffier i Xavier Panseri po niezwykle emocjonującej końcówce zwyciężyli w Rally di Roma Capitale. Francuska załoga zaledwie o 0,3s wyprzedziła Kajetana Kajetanowicza oraz Jarosława Barana, którzy do końca walczyli o zwycięstwo w przedostatniej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy. Podium tej imprezy uzupełnił Bruno Magalhães (+57,9s). 20 sekund za nim na mecie zameldowali się Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel. Piąte miejsce wywalczył Simone Tempestini (+1:55,4s), a szóste Jan Černý (+2:10,4s) – triumfator w klasie ERC Junior U28. Siódme miejsce zajęli Łukasz Habaj i Daniel Dymurski (+2:25,5s). Ósma pozycja należała do Griazina (+2:55,6s), a dziewiąta do Stéphane’a Consaniego (+3:17,2s). Czołową dziesiątkę zamknął Tonino Di Cosimo (+4:21,9s).

W klasie ERC Junior U27 Filip Mareš finiszował przed Huttunenem (+4,9s) i Ingramem (+33,4s). W klasie ERC 3 Dariusz Poloński i Balbina Gryczyńska zajęli piąte miejsce ze stratą ponad czterech minut.