Na torze Vilkiciai zobaczymy 72 kierowców Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Bolek i Gaś zdobywają Bochnię

Kamil Bolek i Marcin Gaś wyników wygrali trzecią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, 4. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga. Duet jadący Renault Clio klasy RO 1 był bardzo mocno naciskany przez konkurentów i ostatecznie wybronił pierwszą pozycję o jedyne 1,3s.

Na drugim miejscu uplasowali się zwycięzcy poprzedniej rundy, Mikołaj Marczyk z Sebastianem Dwornikiem. Pierwszą trójkę uzupełnili najszybsi w klasie RO 2, Szymon Cieślak i Bartosz Sajdak, tracąc do zwycięzców 6,8s. Zawodnicy ci wygrali dwa z siedmiu odcinków specjalnych. Po jednym odcinku wygrywali Bolek, Rybka i Marczyk, dwa wygrał Żarłok.

Czwarte miejsce zajęli Krzysztof Rybka i Krzysztof Grzesik (+14,6s, Citroen Saxo), na piątym uplasowali się Damian Kostka z Pawłem Pochroniem (+27,8s, Honda Civic), a na szóstym Maciej Sordyl i Wojciech Wysokiński (+31,2s, Honda Civic). Siódma pozycja to Piotr Baran i Michał Paciej (+37,8s, Honda Civic), ósma Robert Wanicki i Mateusz Martynek (+44,2s, Renault Clio), dziewiąta Mariusz Preś i Łukasz Szterleja (+48,7s, BMW 318 IS). Pierwszą dziesiątkę zamknęli Jerzy Smagała i Konrad Giergiel (+1:09,3s, Citroen Saxo), najszybsi w Pucharze Peugeot Citroen. Pokonsli e nim Mateusza Karzyńskiego z Michałem Miklaszewskim i Macieja Matysiaka z Inez Adamską.

W Pucharze Cento Rally najszybsi Kazimierz Karolczak i Krzysztof Marczewski, drudzy Grzegorz Pasterak i Adam Gładysz. Klasę RO R wygrali Arkadiusz Lechoszest i Paweł Drahan przed Michałem Kućką z Łukaszem Jastrzębskim i Tomaszem Wróblewskim z Radosławem Banachem. Podium RO 4WD uzupełnili w kolejności od pierwszego do trzeciego miejsca: Marcin Słobodzian z Jakubem Wróblem, Wojciech Krawczyk z Bartoszem Pawlikiem i Marek Dudziński z Tomaszem Siwakiem.

Marek Bugajski i Robert Drożdż nie mieli równych sobie konkurentów w Gość 2WD, pokonując o blisko pół minuty Bartłomieja Grzybka z Michałem Ranikiem. Dariusz Poloński i Grzegorz Dobosz uzupełnili podium. W Gość 4WD najszybciej pojechali Damian Łata i Michał Grudziński, pokonując Huberta Maja z Jakubem Brzezińskim i Łukasza Kotarbę z Mciejem Wilkiem.
Do Góry