Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Bojowe nastroje w Volkswagenie

Po asfaltowym Monte Carlo i śnieżnej Szwecji przyszedł czas na meksykańskie szutry. Na starcie trzeciej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) nie zabraknie oczywiście liderów klasyfikacji zespołowej i kierowców, czyli załóg Volkswagen Motorsport.

2015_02_24_vwms_wrc2015_03mexiko_vorschau_05Sébastien Ogier wygrywał tutaj w ostatnich dwóch edycjach. Jest także na fali – wygrał dotychczasowe dwie rundy sezonu i ma chrapkę na kolejne zwycięstwo. – Wygrałem dwa pierwsze rajdy sezonu, co jest bardzo zadowalające. Nie mam ciśnienia, ponieważ reszta kierowców jest za mną. To bardzo motywujące gdy wygrasz tak zaciętą walkę jak ta w Szwecji, pomiędzy Andreasem Mikkelsenem, Thierrym Neuvillem i mną. Ostatnie dwie edycje Meksyku pokazały jak dobrze się tutaj czuję. Dodatkowo nasz Volkswagen Polo R WRC doskonale radzi sobie w tych trudnych warunkach, na dużych wysokościach. Możemy tylko czekać i zobaczyć, czy tak samo będzie w tym roku i nasz potężny silnik zrekompensuje naszą wczesną pozycję startową.

Jari-Matti Latvala powtarzał w Szwecji, że w końcu udało mu się znaleźć dobre ustawienia samochodu na nową nawierzchnię. Czy potwierdzi to w Meksyku? – Nie mogę doczekać się startu, muszę się trochę zrekompensować, a czwarte miejsce w WRC pozwala mi startować z idealnej pozycji. To właśnie pozycja startu będzie decydująca na tej imprezie. Moim celem jest zmniejszenie straty do Thierrego, Andreasa i Sébastiena. Zabrakło punktów w Szwecji, jednak to część tego sportu i teraz już nic na to nie poradzę. Jeśli spojrzysz w przeszłość, większość mistrzów świata zbierało punkty w każdej z imprez. Nie mogę więc pozwolić sobie na więcej błędów.

2015_02_24_vwms_wrc2015_03mexiko_vorschau_09W Szwecji o zwycięstwo otarł się Andreas Mikkelsen, który do tej pory nie zaliczył jeszcze swojego triumfu w rundzie mistrzostw świata. Może tym razem dopisze mu szczęście? – W tej chwili dużo osób mówi o tym jak straciłem zwycięstwo w Szwecji. Jeśli mam być szczery, dawno już o tym zapomniałem. To było bez wątpienia rozczarowujące dla mnie, byłem tak blisko pierwszej wygranej w WRC. Wyciągam z tego wnioski i jestem dużo pewniejszy przed kolejnym startem. Moje tempo jest takie, jakie ma Seb i Jari-Matti. To dla mnie ważne, nie będę się przed nikim ukrywał w Meksyku. Ponadto moje trzecie miejsce w Szwecji ma też pozytywny efekt – wystartuję teraz jako trzeci na trasie, więc nie będę musiał za wiele odkurzać drogi.
Do Góry