Grzegorz Grzyb – „uwielbiam startować w rajdach, robię to przez całe dorosłe życie” – wywiad
Rajdy – zespoły, media, kibice, organizatorzy… Kilka myśli przed rajdowym sezonem
Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019 – siódme miejsce w klasie 1 duetu Wrona / Browiński
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Bojowe nastroje w Volkswagenie

Po asfaltowym Monte Carlo i śnieżnej Szwecji przyszedł czas na meksykańskie szutry. Na starcie trzeciej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) nie zabraknie oczywiście liderów klasyfikacji zespołowej i kierowców, czyli załóg Volkswagen Motorsport.

2015_02_24_vwms_wrc2015_03mexiko_vorschau_05Sébastien Ogier wygrywał tutaj w ostatnich dwóch edycjach. Jest także na fali – wygrał dotychczasowe dwie rundy sezonu i ma chrapkę na kolejne zwycięstwo. – Wygrałem dwa pierwsze rajdy sezonu, co jest bardzo zadowalające. Nie mam ciśnienia, ponieważ reszta kierowców jest za mną. To bardzo motywujące gdy wygrasz tak zaciętą walkę jak ta w Szwecji, pomiędzy Andreasem Mikkelsenem, Thierrym Neuvillem i mną. Ostatnie dwie edycje Meksyku pokazały jak dobrze się tutaj czuję. Dodatkowo nasz Volkswagen Polo R WRC doskonale radzi sobie w tych trudnych warunkach, na dużych wysokościach. Możemy tylko czekać i zobaczyć, czy tak samo będzie w tym roku i nasz potężny silnik zrekompensuje naszą wczesną pozycję startową.

Jari-Matti Latvala powtarzał w Szwecji, że w końcu udało mu się znaleźć dobre ustawienia samochodu na nową nawierzchnię. Czy potwierdzi to w Meksyku? – Nie mogę doczekać się startu, muszę się trochę zrekompensować, a czwarte miejsce w WRC pozwala mi startować z idealnej pozycji. To właśnie pozycja startu będzie decydująca na tej imprezie. Moim celem jest zmniejszenie straty do Thierrego, Andreasa i Sébastiena. Zabrakło punktów w Szwecji, jednak to część tego sportu i teraz już nic na to nie poradzę. Jeśli spojrzysz w przeszłość, większość mistrzów świata zbierało punkty w każdej z imprez. Nie mogę więc pozwolić sobie na więcej błędów.

2015_02_24_vwms_wrc2015_03mexiko_vorschau_09W Szwecji o zwycięstwo otarł się Andreas Mikkelsen, który do tej pory nie zaliczył jeszcze swojego triumfu w rundzie mistrzostw świata. Może tym razem dopisze mu szczęście? – W tej chwili dużo osób mówi o tym jak straciłem zwycięstwo w Szwecji. Jeśli mam być szczery, dawno już o tym zapomniałem. To było bez wątpienia rozczarowujące dla mnie, byłem tak blisko pierwszej wygranej w WRC. Wyciągam z tego wnioski i jestem dużo pewniejszy przed kolejnym startem. Moje tempo jest takie, jakie ma Seb i Jari-Matti. To dla mnie ważne, nie będę się przed nikim ukrywał w Meksyku. Ponadto moje trzecie miejsce w Szwecji ma też pozytywny efekt – wystartuję teraz jako trzeci na trasie, więc nie będę musiał za wiele odkurzać drogi.
Do Góry