Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Blisko 40. kilometrów oesowych Rajdu Mikołowskiego

Już za miesiąc, w dniach 18-19 kwietnia odbędzie się pierwsza runda tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Śląska – 4. Rajd Mikołowski. W tym roku organizatorzy postanowili zmienić formułę rajdu. Znany z poprzedniej edycji odcinek miejski zostanie rozegrany wieczorem pierwszego dnia rajdu. Widowiskowy prolog rozpocznie rajdową rywalizację.

4. Rajd Mikołowski to pierwsza runda tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Zawodnicy po raz pierwszy będą mogli rywalizować na dłuższych niż dotychczas odcinkach specjalnych, będzie to bowiem pierwszy rajd, którego regulamin uzupełniający został oparty na nowym Regulaminie Rajdów Okręgowych. Uczestnicy będą mieli do przejechania prawie 40km oesowych. Pierwszym z odcinków będzie rozegrany w sobotni wieczór prolog. Rajdowcy stawią się na starcie honorowym w na rynku w Mikołowie, a później zaprezentują się na ponad 3-kilometrowym odcinku w samym centrum miasta. Taki prolog, do tej pory znany raczej z Mistrzostw Polski, to zupełna nowość w cyklu RSMŚl. Ten superoesu to szansa dla wszystkich zawodników, by w pełni zaprezentować swoje umiejętności i samochody. Organizatorzy mają nadzieję, że tak oryginalne rozpoczęcie rajdu wzbudzi w uczestnikach niezwykłą chęć rywalizacji. Drugiego dnia ruszą na 3 odcinki specjalne – najkrótszy z nich o długości 5,25km, a najdłuższy – 7km! Po każdej pętli załogi będą zjeżdżać do serwisu, który – podobnie jak w ubiegłych latach – będzie znajdował się na parkingu pod Centrum Handlowym Auchan w Mikołowie.

W ubiegłorocznej edycji najszybszy był Piotr Baran, który pokonał Damiana Kostkę tylko o 1,2s! fot. Zbyszek Bury

W ubiegłorocznej edycji najszybszy był Piotr Baran, który pokonał Damiana Kostkę tylko o 1,2s! fot. Zbyszek Bury

Organizatorzy rajdu po raz kolejny będą współpracować z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach i wezmą udział w akcji „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”. W tym roku Miasteczko Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które otwarte będzie pierwszego dnia rajdu, w sobotę, będzie nie tylko okazją do nauki, ale także do rywalizacji, będzie bowiem miało charakter miniolimpiady, w której będzie można zdobyć atrakcyjne nagrody. Główną z nich będzie co-drive z Łukaszem Habajem, a także gadżety Rajdu Mikołowskiego. Pozostali laureaci będą mieli okazję pokonać trasę superoesu przed wszystkimi zawodnikami.

Ponownie będzie można obejrzeć pojazdy zabytkowe. Oprócz dobrze znanej z poprzednich edycji wystawy na mikołowskim rynku, tym wyjątkowym pojazdom będzie można się przyjrzeć także na odcinkach specjalnych, które będą pokonywać podczas przerw między przejazdami.

Organizator, Automobilklub Ziemi Tyskiej, już teraz chce podziękować partnerom, bez których rajd nie mógłby się odbyć – lokalnym władzom oraz takim firmom jak: Proform (producent frontów meblowych), Ibudhaus (producent domów szkieletowych) oraz producentowi olejów Avia Motor Oils. Patronat medialny nad rajdem objął portal Rajdy24.pl.

Organizatorzy zachęcają do śledzenia facebook’a rajdu ponieważ szykują atrakcyjne konkursy. Niedługo ruszy też sprzedaż gadżetów Rajdu Mikołowskiego. Wszystkie informacje będą publikowane też na stronie internetowej zawodów.

Harmonogram z siedmioma odcinkami

Dzisiaj na stronie rajdu pojawił się harmonogram czasowy zawodów, w najbliższych dniach ukaże się także Regulamin Uzupełniający. Za tydzień, 24 marca zostanie otwarta lista zgłoszeń, więc organizatorzy pragną serdecznie zaprosić wszystkich do wysyłania zgłoszeń! Przypominają także, by nie czekać z rezerwacją miejsc noclegowych ze względu na ograniczoną liczbę okolicznych hoteli.

Harmonogram czasowy rajdu:

Sobota, 18.04
OS 1 Mikołów (3,2km) – 19:20

Niedziela, 19.04
Serwis A 10:32
OS 2 Gostyń (5,25km) – 11:25
OS 3 Żory (5,7km) – 12:08
OS 4 Suszec (7,0km) – 12:36
Serwis B 13:31
OS 5 Gostyń (5,25km) – 14:24
OS 6 Żory (5,7km) – 15:07
OS 7 Suszec (7,0km) – 15:35

Zobacz harmonogram czasowy rajdu
Do Góry