Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Bestwiński zakończy sezon RSMŚl

Z powodu poważnych zmian, jakie zaszły w ostatnim czasie w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska informujemy, że do końca cyklu pozostały 3 rundy: Rajd Opolski (24-25 października), Rajd Cieszyńska Barbórka (6-7 listopada) oraz przeniesiony Rajd Bestwiński (27-28 listopada).

Baza pierwszej rundy oraz jej serwis znajdować się będzie na terenie Centrum Handlowego Turawa Park, Zawada k/Opola. Tam też zlokalizowana zostanie start oraz meta rajdu. Odcinki specjalne będą pokonywane trzykrotnie o długości ok 6,5km każdy, czyli ok 39km.

Bazę „Cieszynki” tradycyjnie zlokalizowano na rynku w Cieszynie, w Domu Narodowym, natomiast serwis znajdować się będzie w Ustroniu. Rajd składać się będzie z trzech odcinków specjalnych pokonywanych dwukrotnie o długości – 7km, 6,5km i 5,5km, czyli do pokonania będzie 38km oesowych. Ostatnie zawody, czyli Rajd Bestwiński, będą posiadać bazę w Centrum Kultury Bestwina, a start i meta zlokalizowane będą pod Urzędem Gminy Bestwina. Trasa rajdu to 3 odcinki specjalne pokonywane dwukrotnie, a ich suma to ok. 38km.

Na zmiany terminów miało wpływ wiele czynników – wybory do sejmu, które spowodowały przeprowadzenie Rajdu Opolskiego w trybie piątkowo-sobotnim oraz wymagania sponsorskie, mające wpływ na zmianę terminu Rajdu Bestwińskiego.

Więcej o lidze w zakładce RSMŚl.
Do Góry