Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Beata Borowicz – „startuję by wygrywać” – zapowiedź sezonu

Beata Borowicz debiutowała w Rallycrossowych Mistrzostwach Polski w 2018 roku. Po bardzo obiecującym sezonie zawodniczka z Bydgoszczy postanowiła kontynuować walkę w klasie RWD CUP w dobrze znanym BMW E36 Coupe we wszystkich rundach cyklu.

Debiutancki sezon pokazał, że systematyczna praca, analiza błędów i wyciąganie z nich odpowiednich wniosków, to najlepsza droga do postępu. Wyniki z ostatnich rund Rallycrossowych Mistrzostw Polski jednoznacznie zaprezentowały potencjał drzemiący w Beacie Borowicz.

Po zakończeniu rywalizacji na rallycrossowych torach w Polsce rozpoczęła przygotowania do nowych wyzwań w bieżącym roku. Celem na ten sezon jest dalszy rozwój, który zakłada awansowanie do biegów półfinałowych w każdej rundzie oraz celowanie w czołówkę stawki.

Doświadczenia zebrane w czasie zawodów wskazują, że Beata posiada już wszystkie niezbędne elementy układanki, żeby realizować wyznaczone cele. Jednym z najważniejszych składników sukcesu jest samochód (tzw. “blondyna”), czyli BMW E36 Coupe, będące podstawą do walki o najwyższe lokaty w klasie. Kolejnym istotnym elementem jest wsparcie partnerów: firmy HORPOL – polskiego producenta lamp samochodowych, marek SimplyCan, RallyShop.pl oraz WhiteLine. Trzecim czynnikiem jest oczywiście gotowość do rywalizacji. Odrabianie lekcji podczas przerwy zimowej powinno zaprocentować już podczas pierwszej rundy – „I w tej kwestii mogłabym wymienić kilka osób, z którymi przegadaliśmy mnóstwo czasu i którym bardzo dziękuję, bo chęci dzielenia się wiedzą i doświadczeniem to absolutnie bezcenne wartości.” Jak podkreśla Beata  w 2019 roku czeka ją sporo wyzwań –

Zdecydowanie największym wyzwaniem jest sam fakt udziału w pełnym cyklu Rallycrossowych Mistrzostw Polski. Oczekuję względem siebie dużo więcej niż w poprzednim sezonie i jak zawsze mierzę wysoko. Doświadczenia, które zbierałam z rundy na rundę zaczęły już procentować w końcówce 2018 roku, dlatego wiem, co muszę zrobić, aby dążyć do celów jakie sobie wyznaczam. Startuję, by wygrywać, ale wiem, że samo się nie zrobi. Myślę, że każdy przepracował zimę na swój sposób w zależności od dyspozycji czasu i środków. Mimo różnic w doświadczeniu wszystkich zawodników szanse na starcie mamy równe. Zawody w pierwszy weekend kwietnia zweryfikują moje założenia. Na nowy sezon razem z partnerami przygotowujemy kilka interesujących projektów i niespodzianek  Z góry dziękuję więc za zaufanie ludziom (bo to oni tworzą biznes), bez których po zeszłorocznej “inwestycji” moje starty nie byłyby możliwe,. Wierzę, że  współpraca z każdym z partnerów przyniesie tylko pozytywne rezultaty i razem w październiku będziemy mogli cieszyć się z sukcesów. Póki co odliczam dni do pierwszej rundy 2019 roku!” – podsumowuje Beata Borowicz
Do Góry