Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rajd Barbórka, Różne

Barbórka pełna gwiazd

Do organizatora Rajdu Barbórka napływają zgłoszenia od zawodników, których w tym roku zobaczymy na trasach grudniowej imprezy. Termin zgłoszeń jeszcze nie upłynął, ale już teraz wiemy, że w tym sezonie Warszawa w pierwszy weekend grudnia będzie pełna gwiazd.

Barbórka to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także okazja dla kierowców, by podziękować kibicom i partnerom za całoroczne wsparcie. Dlatego na liście zgłoszeń pojawiają się co roku największe rajdowe nazwiska. Podobnie będzie i w tym sezonie. W Rajdzie Barbórka wystartują, między innymi, czterokrotny mistrz Polski i uczestnik tegorocznego cyklu ERC (Rajdowych Mistrzostw Europy) Kajetan Kajetanowicz, wielokrotny uczestnik Barbórki i weteran rajdowych tras Tomasz Kuchar, czy aktualny mistrz kraju, Wojciech Chuchała.

Nie zabraknie także gwiazd światowego formatu, swój udział zapowiedzieli, szykujący się do kolejnej dakarowej batalii Krzysztof Hołowczyc i człowiek, który dokonał niemożliwego – Felix Baumgartner. Dla tego ostatniego będzie to kolejna przygoda z Barbórką, dla Hołowczyca, który wystartuje w pokazach na Karowej, sentymentalny powrót po latach.

Nowością w tegorocznym harmonogramie jest testowy odcinek, który zostanie rozegrany na terenie Autodromu Bemowo już w piątek, w godzinach 17:00 – 20:00. Udział w przejazdach nie jest obowiązkowy, a kibice będą mogli przyglądać się ostatnim przygotowaniom zawodników bezpłatnie – wstęp na Autodrom Bemowo podczas piątkowych testów nie będzie biletowany.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry