Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Baran/Paciej i problemy z samochodem

Niezbyt dobrze rozpoczyna się pierwsza runda RSMŚl dla aktualnych Wicemistrzów ligi, Piotra Barana i Michała Pacieja. Zawodnicy pojadą „z duszą na ramieniu”, ponieważ tuż przed zawodami pojawiły się problemy z samochodem.

– Chociaż zabrzmi to dziwnie w kontekście wypowiedzi „przed”, to już teraz nie możemy zaliczyć tegorocznego Rajdu Mikołowskiego do udanych. Byliśmy bardzo zmotywowani do pokazania dobrego tempa podczas pierwszej rundy Mistrzostw Śląska i wysondowania formy naszych najpoważniejszych konkurentów, a tymczasem obawiamy się czy w ogóle dotrzemy do mety… nie tyle rajdu, co pojedynczego odcinka specjalnego. Niestety w czasie strojenia silnika, które przeprowadziliśmy w naszym stylu, czyli w ostatniej chwili, rozpadło się przełożenie główne w naszej skrzyni biegów. Chociaż udało się ją zmienić na seryjną, z której korzystaliśmy tutaj rok temu, to jej kondycja pozostawia wiele do życzenia. Będziemy więc dysponowali niewystrojoną jednostką napędową i skrzynią biegów, której obsługa będzie wymagała zaangażowania obydwu członków załogi.

– Jak się domyślacie, w tej chwili staramy się więc przede wszystkim odnaleźć w sobie motywację, którą wygląda mniej więcej tak, jak wspomniane przełożenie główne. Wiemy jednak, że na starcie do pierwszego odcinka specjalnego adrenalina zrobi swoje i wykrzeszemy z nas i naszej Hondy wszystko, co najlepsze. Zapraszamy na odcinki!

Fot: Rallyborne
Do Góry