Kategoria: Rallycross, WRC

Bakkerud w WRC2?

Andreas Bakkerud rozważa starty w WRC2 w sezonie 2018. 26-letni Norweg startował dotąd w FIA World Rallycross Championship, ale po odejściu z tego cyklu jego zespołu, Hoonigan Racing, Bakkerud został bez angażu na przyszły rok. W wywiadzie udzielonym redakcji portalu motorsport.com powiedział, że rozmawia z kilkoma zespołami, a jego głównym celem pozostają starty w rallycrossie.

Andreas Bakkerud:

Rozmawiałem już prawie z każdym zespołem z World RX, ale niewiele z nich już wie, co będzie robić w przyszłym sezonie. Wciąż mamy jednak listopad, a sezon rozpocznie się dopiero w kwietniu, dlatego jeszcze za wcześnie, by coś podpisywać, ale zdecydowanie nad tym pracujemy.

Właśnie zastanawiałem się nad tym, czy nie zadzwonić do Malcolma Wilsona, żeby porozmawiać z nim o pełnym sezonie w WRC2 i zaczekać na odpowiedni dla mnie czas w rallycrossie. Teraz rozważam wszystko. Rajdy byłyby dla mnie dobre, bo mógłbym dzięki nim poprawić moje słabe strony.

Jednak zostanie w rallycrossie jest moim głównym celem. Chcę pojechać w całych mistrzostwach, ale na dobrych warunkach. Muszę znaleźć wygrywający zespół, który ma takie same cele jak ja. Przyglądam się także elektrycznemu rallycrossowi.

komentarzySerwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

To Top