Kategoria: Rallycross, WRC

Bakkerud w WRC2?

Andreas Bakkerud rozważa starty w WRC2 w sezonie 2018. 26-letni Norweg startował dotąd w FIA World Rallycross Championship, ale po odejściu z tego cyklu jego zespołu, Hoonigan Racing, Bakkerud został bez angażu na przyszły rok. W wywiadzie udzielonym redakcji portalu motorsport.com powiedział, że rozmawia z kilkoma zespołami, a jego głównym celem pozostają starty w rallycrossie.

Andreas Bakkerud:

Rozmawiałem już prawie z każdym zespołem z World RX, ale niewiele z nich już wie, co będzie robić w przyszłym sezonie. Wciąż mamy jednak listopad, a sezon rozpocznie się dopiero w kwietniu, dlatego jeszcze za wcześnie, by coś podpisywać, ale zdecydowanie nad tym pracujemy.

Właśnie zastanawiałem się nad tym, czy nie zadzwonić do Malcolma Wilsona, żeby porozmawiać z nim o pełnym sezonie w WRC2 i zaczekać na odpowiedni dla mnie czas w rallycrossie. Teraz rozważam wszystko. Rajdy byłyby dla mnie dobre, bo mógłbym dzięki nim poprawić moje słabe strony.

Jednak zostanie w rallycrossie jest moim głównym celem. Chcę pojechać w całych mistrzostwach, ale na dobrych warunkach. Muszę znaleźć wygrywający zespół, który ma takie same cele jak ja. Przyglądam się także elektrycznemu rallycrossowi.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry