Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
Paweł Sławik z JCB Interhandler kontynuuje starty w sezonie 2019
Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Baja Drawsko Pomorskie 2018: Łukaszewski i Duhanik na drugim miejscu

Fot. Łukasz Pączkowski

Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik z offroadSPORT Łukaszewski Rally Team zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu Baja Drawsko Pomorskie, pierwszej rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych i drugiej Mistrzostw Europy FIA CEZ. Jadąca Fordem Rangerem z South Racing załoga offroadSPORT miała na trasie kilka przygód i ostatecznie musiała zadowolić się drugim miejscem.

Rajd rozpoczął się od piątkowego, 20-kilometrowego prologu. Łukaszewski i Duhanik nie ustrzegli się na nim błędów i właśnie nawigacyjna pomyłka sprawiła, że załoga spod Olsztyna straciła blisko 50 sekund na powrót na właściwą trasę odcinka. Ostatecznie prolog załoga offroadSPORT zakończyła na czwartej pozycji.

Marcin Łukaszewski:

Na początku pierwszego sobotniego odcinka mieliśmy mały kłopot nawigacyjny i straciliśmy kilkanaście sekund. Cisnęliśmy jak się dało i ostatecznie dojechaliśmy na drugim miejscu ze stratą 1.33 min. do prowadzącej załogi. Na ostatnim oesie narzuciliśmy ostre tempo, ale na 18. kilometrze mieliśmy niezłą przygodę. Wyskoczyliśmy z dość szybkiej hopy, uderzyliśmy w przeciwskarpę i postawiło nas na przodzie auta. Wyratowaliśmy się z tej sytuacji, ale spadliśmy na tył i siła uderzenia była tak duża, że zdjęła nam oponę z felgi. Zmiana koła zajęła kilka minut i strata stała się nie do odrobienia.

Ostatecznie rajd załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team zakończyła na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej oraz drugiej w kategorii aut T1.

Trasa rajdu była bardzo ciekawa i szybka. W kilku miejscach mieliśmy wbity szósty bieg i gaz w podłodze, więc można sobie wyobrazić, jak było szybko. Gdyby jeszcze odrobinę popracować nad oznakowaniem na odcinkach, byłoby idealnie i można byłoby jeszcze pewniej jeździć. Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie

– dodaje Marcin Łukaszewski.

Najbliższy rajd Łukaszewski i Duhanik pojadą w Maroko – 15. kwietnia startuje Afriqua Merzouga Rally, 5-dniowy rywalizacja będąca jednym z etapów przygotowań załogi offroadSPORT do startu w Dakarze w 2019 roku.
Do Góry