Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Auto-Studio Mercedes-Benz zaangażowało Marczyka

Mikołaj Marczyk nawiązał współpracę z salonem samochodowym Auto-Studio Mercedes-Benz, oficjalnym dealerem marki Mercedes. W ramach współpracy 3-krotny były nieoficjalny mistrz Polski w kartingu halowym oraz lider Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska wsiądzie do seryjnego Mercedesa-AMG A 45 4MATIC na amatorskie zawody typu trackday, superoes, rallysprint.

Marczyk już niejednokrotnie pokazał, że potrafi być bardzo szybki w tego typu imprezach. Za kierownicą 370-konnego BMW E46 M3 wygrał m.in. cykl Power Stage Bednary. W pokonanym polu regularnie zostawiał wystrojone na dużą moc Mitsubishi Lancery Evo czy Fordy Fiesta Proto z dobrymi kierowcami.

marczyk-amgCelem współpracy jest zaprezentowanie osobom startującym w ogólnodostępnych imprezach samochodowych na torach czy byłych lotniskach, że do osiągania wyniku wystarcza także seryjny, ale sportowy samochód z salonu. Miko będzie miał pod maską 2-litrowy silnik turbo o mocy 381 KM połączony z 7-stopniową dwusprzęgłową skrzynią automatyczną DCT SPEEDSHIFT AMG.

– Jest mi niezmiernie miło, że mogę dołączyć do grona ambasadorów Auto-Studio Mercedes-Benz – powiedział Mikołaj Marczyk. – Mercedes-AMG A 45 może okazać się ciekawą alternatywą dla wyczynowych profesjonalnie przygotowanych aut. Jestem po pierwszych testach na Torze Łódź, które wypadły obiecująco. Dziękuje bardzo za zaufanie i obiecuję podróżować po odcinkach specjalnych najszybciej jak potrafię, a po drogach najbezpieczniej jak to możliwe. Wyposażenie kierowcy (jak kask, rękawice, buty), które pozwala mi podróżować szybko, wygodnie i bezpiecznie jak zawsze gwarantuje mi sklep Motorsporter.com. Trzymajcie kciuki za najbliższe występy!

Pierwszym oficjalnym startem w nowym Mercedesie-AMG A 45 4MATIC może być Track Day na Torze Poznań, który zaplanowano już w ten weekend, 27-28 sierpnia. Poczynania 20-letniego kierowcy z Łodzi można śledzić na facebookowym fanpage’u Miko Marczyk Motorsport.
Do Góry