Kategoria: RSMP

Auto Partner Rally Team na półmetku sezonu

Tegoroczny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wkracza w swoją drugą, decydującą fazę. Pierwszy z letnio-jesiennego tryptyku będzie Rajd Dolnośląski rozgrywany w dniach 8-9. września w okolicach Zieleńca.  Piąty numer startowy na Skodę Fabię R5 nakleją  Dominykas Butvilas i Renatas Vaitkevičius, reprezentujący Auto Partner Rally Team.

Rajd Dolnośląski rozgrywany będzie już po raz 51. Na liście zgłoszeń widnieje 47 załóg, w tym 11 jadących najmocniejszymi samochodami z klas R5 i Open N. W harmonogramie zawodów organizatorzy umieścili 9 odcinków specjalnych, łącznie serwując zawodnikom ponad 130 kilometrów ścigania. Sporą nowością jest zapętlony odcinek w kompleksie Duszniki Arena. Pełen stromych podjazdów i zjazdów, wytyczony na wąskiej nitce asfaltu, służącej na co dzień rolkarzom i biegaczom narciarskim, oes pokonywany będzie aż trzykrotnie i z pewnością może znacząco wpłynąć na wyniki rajdu. Poza „Areną” zaplanowano jeszcze trzy dwukrotnie pokonywane, typowo górskie i znane z poprzednich edycji, odcinki – Jaworek, Pisary oraz kultowa Spalona.

Dla Dominykasa Butvilasa będzie to drugi start w Kotlinie Kłodzkiej. Debiutował tu w 2014 roku za kierownicą Subaru Imprezy, zajmując 6. miejsce w klasyfikacji generalnej.  W obecnym sezonie Dominykas wraz w Renatasem plasują się na 4. miejscu w punktacji sezonu. Po zaprezentowaniu dobrego tempa w Rzeszowie będą chcieli znacząco poprawić swój dorobek punktowy na dolnośląskich trasach.

Dominykas Butvilas:

Rajd Dolnośląski jest czwartą rundą tegorocznego sezonu. Rzeszów nie był perfekcyjny jeśli chodzi o końcowy rezultat, ale prędkość zaprezentowana przez nas drugiego dnia naprawdę mnie ucieszyła. Myślę, że zrobiliśmy duży krok naprzód, co potwierdzają czasy w czołowej dziesiątce kierowców rywalizujących w Mistrzostwach Europy. Dolnośląski jest nieco innym rajdem, trasa wiedzie przez bardziej górzyste rejony. Takich odcinków nie mamy na Litwie, stąd u mnie spora ekscytacja przed zbliżająca się rywalizacją. Na starcie nie zabraknie szybkich kierowców, jak Nivette czy Bouffier, którzy wygrywali w tym roku rundy RSMP. Jak każdy sportowiec chcę znaleźć się jak najwyżej w klasyfikacji, a celem minimum będzie podium. W imieniu swoim, Renatasa oraz wspierającej nas firmy Auto Partner zapraszamy wszystkich kibiców na trasy 51. Rajdu Dolnośląskiego.

komentarzySerwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

To Top