Kategoria: RSMP

Auto Partner Rally Team na półmetku sezonu

Tegoroczny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wkracza w swoją drugą, decydującą fazę. Pierwszy z letnio-jesiennego tryptyku będzie Rajd Dolnośląski rozgrywany w dniach 8-9. września w okolicach Zieleńca.  Piąty numer startowy na Skodę Fabię R5 nakleją  Dominykas Butvilas i Renatas Vaitkevičius, reprezentujący Auto Partner Rally Team.

Rajd Dolnośląski rozgrywany będzie już po raz 51. Na liście zgłoszeń widnieje 47 załóg, w tym 11 jadących najmocniejszymi samochodami z klas R5 i Open N. W harmonogramie zawodów organizatorzy umieścili 9 odcinków specjalnych, łącznie serwując zawodnikom ponad 130 kilometrów ścigania. Sporą nowością jest zapętlony odcinek w kompleksie Duszniki Arena. Pełen stromych podjazdów i zjazdów, wytyczony na wąskiej nitce asfaltu, służącej na co dzień rolkarzom i biegaczom narciarskim, oes pokonywany będzie aż trzykrotnie i z pewnością może znacząco wpłynąć na wyniki rajdu. Poza „Areną” zaplanowano jeszcze trzy dwukrotnie pokonywane, typowo górskie i znane z poprzednich edycji, odcinki – Jaworek, Pisary oraz kultowa Spalona.

Dla Dominykasa Butvilasa będzie to drugi start w Kotlinie Kłodzkiej. Debiutował tu w 2014 roku za kierownicą Subaru Imprezy, zajmując 6. miejsce w klasyfikacji generalnej.  W obecnym sezonie Dominykas wraz w Renatasem plasują się na 4. miejscu w punktacji sezonu. Po zaprezentowaniu dobrego tempa w Rzeszowie będą chcieli znacząco poprawić swój dorobek punktowy na dolnośląskich trasach.

Dominykas Butvilas:

Rajd Dolnośląski jest czwartą rundą tegorocznego sezonu. Rzeszów nie był perfekcyjny jeśli chodzi o końcowy rezultat, ale prędkość zaprezentowana przez nas drugiego dnia naprawdę mnie ucieszyła. Myślę, że zrobiliśmy duży krok naprzód, co potwierdzają czasy w czołowej dziesiątce kierowców rywalizujących w Mistrzostwach Europy. Dolnośląski jest nieco innym rajdem, trasa wiedzie przez bardziej górzyste rejony. Takich odcinków nie mamy na Litwie, stąd u mnie spora ekscytacja przed zbliżająca się rywalizacją. Na starcie nie zabraknie szybkich kierowców, jak Nivette czy Bouffier, którzy wygrywali w tym roku rundy RSMP. Jak każdy sportowiec chcę znaleźć się jak najwyżej w klasyfikacji, a celem minimum będzie podium. W imieniu swoim, Renatasa oraz wspierającej nas firmy Auto Partner zapraszamy wszystkich kibiców na trasy 51. Rajdu Dolnośląskiego.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry