Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC, Różne

Andreucci wraca do rywalizacji

fot. facebook/PaoloAndreucci

Włoch, Paolo Andreucci ostatecznie weźmie udział w rozgrywanej w ten weekend rundzie mistrzostw Europy i włoskiego czempionatu, Rally di Roma Capitale. Start wielokrotnego mistrza Włoch stał pod dużym znakiem zapytania po wypadku jaki zaliczył, wraz z pilotką Anną Andreussi, podczas testów w ubiegłym tygodniu.

Paolo doznał urazu kręgosłupa, lecz podjęto decyzję, iż może on startować. Na prawym fotelu jego rajdówki nie zasiądzie jednak Anna, która musi w pełni powrócić do zdrowia. Zastąpi ją David Castiglioni.

Paolo Andreucci:

Wypadek w zeszły piątek sprawił, że poczuliśmy się dość przerażeni. Muszę przyznać, że w rzeczywistości sytuacja była lepsza niż donosiły niektóre media. Dziękuję lekarzom za opiekę, jaką mnie otaczali od samego początku. Przykro mi z powodu Anny, która niestety będzie musiała mieć dłuższą przerwę niż moja i nie będzie przy moim boku w weekend. Musi jeszcze w pełni wyzdrowieć.

Chciałbym także podziękować ratownikom za pomoc na miejscu wypadku. Była ona szybka i skuteczna. Wielkie podziękowania dla wszystkich kibiców, którzy okazali nam niesamowitą sympatię. Dostaliśmy wiele wyrazów ciepła i bliskości poprzez media społecznościowe i tradycyjne media. Ta sympatia pomogła nam i pozwala zrozumieć, jak bardzo rajdy są kochane fanów.
Do Góry