Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Motorsport Show

Andrea Mabellini wygrywa Hyundai i20 R5 Trophy na Monzy

Hyundai Motorsport zorganizował zawody w ramach Monza Rally Show, pod nazwą Hyundai i20 R5 Trophy. W wydarzeniu wzięło udział kilku utalentowanych kierowców, a walka o zwycięstwo była zacięta. Puchar i 10.000 Euro zgarnął Andrea Mabellini.

W czasie Monza Rally Show prywatne zespoły Bernini Rally oraz HMI wystawiły odpowiednio po dwa samochody. Dodatkowo Friulmotor oraz Promo Racing zaprezentowały po jednej załodze. Rajdowcy rywalizowali o tytuł najszybszego Hyundaia i20 R5, gdzie tor Monza sprawdza przede wszystkim prędkości maksymalne samochodów, a także ich konkurencyjność w zakrętach.

Najlepiej na wymagających próbach spisał się Andrea Mabellini wraz z Virginią Lenzi z Bernini Rally. Nagrodą za pierwsze miejsce był puchar i 10 000 Euro. Tuż za nimi uplasował się Kevin Gilardoni, który otrzymał karę 45 sekund i przestał liczyć się w walce o zwycięstwo. Podium uzupełnił Simone Tempestini, dla którego był to debiut za kierownicą Hyundaia i20 R5.Luca Rosetti nie zgłosił się do pucharu Hyundaia, mimo tego zajął pierwsze miejsce w klasie samochodów R5. Jest to doskonałe zakończenie sezonu dla włoskiego kierowcy, który w Rajdowych Mistrzostwach Włoch zaprezentował bardzo wysoką formę.

Rok 2018 był udany dla koreańskiego producenta w całej Europie. Niemal w każdym kraju samochody Hyundaia stawały na podium, walcząc o najważniejsze tytuły, jak równy z równym z innymi konstrukcjami  w czasie rajdów różnej rangi.

“Hyundai i20 R5 miał bardzo udany sezon w całej Europie. Hyundai i20 R5 Trophy to doskonała okazja do skupienia kilku naszych klientów na jednym obiekcie i umożliwienia im rywalizacji pomiędzy sobą, a także z innymi kierowcami w stawce. To był świetny weekend, a samochód kategorii R5 jest jednym z najlepszych wyborów do zakończenia sezonu. Jest to wielkie wyróżnienie, objąć patronat nad kierowcami, którzy reprezentowali godnie barwy Hyundaia i mam nadzieję, że jest to zapowiedź sukcesów w 2019 roku” – mówił Andrea Adamo, zastępca dyrektora generalnego.
Do Góry