Kategoria: ERC

Aleks Zawada zawalczy o mistrzostwo Europy

Kierowca z zespołu MSZ Racing, Aleks Zawada, w minionym sezonie w rajdowych mistrzostwach Europy juniorów zajął 4. miejsce i do ostatniego rajdu miał szansę na tytuł. W sezonie 2018 wraca do rywalizacji i zapowiada ostrą walkę o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Aleks Zawada ze swoim pilotem, Grzegorzem Dachowskim, jeszcze na początku października walczył o tytuł rajdowego mistrza Europy juniorów. Po zwycięstwie w Rajdzie Barum w Czechach prowadził w klasyfikacji generalnej, jednak ostatecznie, po awarii samochodu w Rally di Roma Capitale i piątym miejscu w ostatnich zawodach sezonu (Rajd Lipawy na Łotwie) zajął w „generalce” 4. miejsce. Jak zapowiada, w sezonie 2018 ponownie wystartuje w tym cyklu mocno nastawiając się na zwycięstwo.

Aleks Zawada:

W minionym sezonie zabrakło naprawdę niewiele. Do ostatniego rajdu walczyliśmy o tytuł i w zasadzie w każdym rajdzie jechaliśmy w ścisłej czołówce. Mam więc spory niedosyt i głód odegrania się w przyszłym roku. Przez zimę czeka nas sporo pracy treningowej, warsztatowej, przygotowawczej oraz organizacyjnej i wierzę, że w przyszłym roku będziemy mieli wszystko, czego potrzeba, aby odnieść zwycięstwo, czyli zdobyć tytuł mistrzowski. Być może brzmi to trochę nonszalancko, ale bez ambicji, pewności siebie i wiary w sukces nie miałbym po co wsiadać do samochodu. Każdy kierowca, który chce wygrywać musi być mentalnie nastawiony na zwycięstwa.

Sezon rajdowych mistrzostw Europy juniorów składa się z sześciu rajdów rozgrywanych kolejno na Azorach, Wyspach Kanaryjskich, w Polsce, Czechach, we Włoszech oraz na Łotwie i rozpoczyna się na przełomie marca i kwietnia. W 2017 roku tytuł mistrzowski zdobył Brytyjczyk Chris Ingram, drugie miejsce zajął Fin Jari Huttunen, trzecie Czech Filip Mares, a czwarte Polak Aleks Zawada.

Dużo wyzwań przed nami, ale cel jest wystarczającą motywacją. Znamy już rajdy cyklu, startujemy sprawdzonym Oplem Adam R2, w ramach przygotowań czeka nas sporo testów oraz startów w kilku imprezach – na przykład już w ten weekend w Rajdzie Barbórki. Ważna jest też dla mnie znajomość z Kajetanem Kajetanowiczem, którego wiedza i doświadczenie są bezcenne i jeśli tylko jest taka możliwość bardzo chętnie się od niego uczę. W sezonie 2018 liczy się dla mnie wyłącznie pierwsze miejsce i się z tym nie kryję

dodaje Zawada.

Kibice zmagania kierowców cyklu Mistrzostw Europy mogą śledzić w telewizji Eurosport. Będzie też zresztą okazja do bezpośredniego kibicowania. Jeden z rajdów odbędzie się w Polsce – najprawdopodobniej będzie to przeniesiony na wrzesień Rajd Polski rozgrywany na Mazurach.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry