„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Adam Małysz ciekawy nowej rajdówki

Załoga samochodowa Orlen Team po raz pierwszy pojedzie na pustyni samochodem rajdowym Mini przygotowywanym przez X-Raid, do którego Adam Małysz i Rafał Marton przesiedli się dosłownie przed tygodniem.

– Jestem bardzo ciekawy tego samochodu – mówi Adam Małysz. – Do tej pory jeździłem nim podczas testów, ale teraz czeka nas poważny rajd i sporo kilometrów do nakręcenia. Charakterystyka Mini bardzo mi odpowiada, ale to całkiem nowa rajdówka i na pewno trochę czasu zajmie zanim się do niej dopasuję i przyzwyczaję. Obiecuję, że damy z siebie wszystko jak przed rokiem, gdy skończyliśmy ten rajd na drugiej pozycji, ale… trzymajcie kciuki. Zaczynamy całkiem nowy rozdział naszego ścigania – dodaje z uśmiechem Adam.

Rajd w Abu Zabi (pisownia spolszczona) to pustynny klasyk, w którym zawodnicy muszą zmierzyć się z wysokimi wydmami i morzem piasku w zachodniej części regionu Al Gharbia. Rajd trwa kilka dni (od 27.03 do 2.04) i został podzielony na 5 etapów. Zaplanowano również tzw. superoes w Yas Marina Circuit, od którego cała impreza się rozpocznie. Przed załogą samochodową Orlen Team blisko 2100 kilometrów ścigania (1307 kilometrów prób sportowych).

Start Adama i Rafała już w najbliższą sobotę, o godzinie 15 czasu miejscowego. Starty załogi Małysz-Marton samochodem MINI są możliwe dzięki zaangażowaniu sponsorów: PKN Orlen i Red Bull oraz partnerów: Generali i The North Face.
Do Góry