Kategoria: RO, KJS, Szuter Cup

Abramowicz i Miklaszewski przed Podlaskim Rally Sprintem

fot. Tomasz Filipiak

Wielkimi krokami zbliża się Podlaski Rally Sprint, 6. i zarazem ostatnia runda Szuter Cup. Nie da się ukryć, że emocje sięgają zenitu! O zwycięstwo nie tylko na rajdzie ale i na koniec sezonu będzie toczyć się zacięty bój, wszak różnice punktowe w klasyfikacji klasy K1 są nieznaczne. Szansę na zdobycie najwyższego stopnia podium w klasyfikacji końcoworocznej mają Konopiński, Abramowicz, Jankowski, Latos…

Załoga Maciej Abramowicz i Maciej Miklaszewski startująca Astrą GSi w barwach Carsolution, Polamel i PPM Nalewajko (Opel Astra GSi) tracą do prowadzących w K1 Emila Konopińskiego i Konrada Iwona (Honda Civic TypeR) zaledwie 8 punktów. Wydaje się, że różnica punktowa mimo przepaści sprzętowej jest do nadrobienia ale… Czy jest sens gonić i ryzykować, zwłaszcza, że tuż za Maćkami (3 punkty straty) sklasyfikowana jest załoga szybka załoga Bogdan Jankowski i Grzegorz Rochna w szybkim BMW E30?

Maciej Abramowicz:

Koniec sezonu to trudny, emocjonujący ale też i smutny okres. Z jednej strony ostatni rajd to znak, że kolejny rajdowy rok właściwie minął i znów będzie trzeba czekać parę smutnych i długich miesięcy na spotkanie z rajdową rodziną. Z drugiej strony ostatni rajd to zawsze ogromne emocje, tym razem jeszcze większe, bo różnice punktowe są niewielkie i drobne błędy popełnione na oesach mogą zadecydować o pozycji w klasyfikacji końcoworocznej. Właściwie nie wiem jaką strategię przyjąć na Podlaski. Z jednej strony kusi, żeby cisnąć, z drugiej lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu…

Sobota ma być w miarę słoneczna i bez deszczu, a ze zdjęć opublikowanych przez Organizatora wynika, że trasa jest kompleksowo przygotowana do zmagań, nasz samochód został gruntownie przeglądnięty w PPM Nalewajko, włożyliśmy do niego masę nowiuteńkich części, które zapewnił nam Polamel, a dzięki Carsolution czujemy się przygotowani do nadchodzącego startu. Czego chcieć więcej? Właściwie wszystko gra i damy z siebie wiele, żeby dojechać jak najwyżej, jak najlepiej się bawić i z jak najlepszej strony pokazać się kibicom!

Wpadajcie na oesy, zaglądnijcie do nas na serwis, a na odcinkach kibicujcie ile tylko sił! Podziękujcie proszę swoją obecnością naszym niezawodnym Partnerom: Carsolution, Polamel i PPM Nalewajko. Do zobaczenia!

Maciej Miklaszewski:

Nie wiem co powiedzieć… Starty w SzuterCup to dla mnie zawsze ogromne emocje. Ciągle jako pilot rodem z Małopolski nie przyzwyczaiłem się do szutrowej nawierzchni i zupełnie nie rozumiem jak to jest, że lecąc pełnym bokiem słyszę w słuchawkach ekscytację Maćka na temat tego jak dobrze kleją opony… Serio. Nie mieści mi się to w głowie 😉 Poza tym co już zostało powiedziane mogę tylko dodać, że strasznie się cieszę na myśl, że znów wracam na prawy fotel do Maćkowej Astry, że znów zobaczę kilka znajomych twarzy i kilka nowych poznam. Atmosfera towarzysząca SzuterCup jest niesamowita! Odliczam godziny do odjazdu pociągu, którym ruszam w drogę do Białegostoku!

Na pytanie „jak pojedziemy” mogę odpowiedzieć, że tak jak zwykle: możliwie najlepiej, dając z siebie jak najwięcej! Nie możemy zawieść ani Carsolution, Polamel, PPM Nalewajko jak i Kibiców! Zapraszamy do dopingu, Organizatorom dziękujemy, a po więcej informacji dotyczących samego rajdu zapraszamy tutaj.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry