Kategoria: RO, KJS, Szuter Cup

Abramowicz i Miklaszewski po Podlaskim Rally Sprincie

Ostatnia eliminacja cyklu SzuterCup 2016 była ekscytująca do samego końca. Trudne, zaskakujące warunki na oesach, zdeterminowane do szybkiej jazdy załogi, dająca się we znaki niska temperatura i świadomość, że Podlaski Rally Sprint to runda, podczas której wszystko ma się wyjaśnić, nie ułatwiały rywalizacji.

Maciej Abramowicz:

Mamy to! To był naprawdę niesamowity start! Udało nam się nawet wygrać odcinek w generalce! Cieszę się ogromnie z wyniku, jakim jest drugie miejsce w klasie K1 oraz trzecie w klasyfikacji generalnej rajdu. Oczywiście mieliśmy apetyt na więcej, ale Wiesław Zagon i Marek Zakrzewski w Clio Sport nie dali szansy ani mnie i Maćkowi ani, Babci Astrze. Gnali jak na skrzydłach! Tym razem musieliśmy uznać ich wyższość, ale odbijemy to sobie w następnym sezonie SzuterCup! 🙂 Ogromne, ogromne, ogromne podziękowania należą się Organizatorom, Sędziom, Safeciarzom, Chronometrarzystom i wszystkim innym, którzy pracując przy Podlaskim Rally Sprincie wymarzli do kości, aby umożliwić nam doskonałą zabawę! Również wielkie dzięki dla Kibiców, którzy też za nic mieli wiatr i niską temperaturę, aż chciało się dla Was jechać!

Mimo trudnych, kopnych warunków czy niedostatków mocy plan został wykonany! Z obliczeń wynika, że na koniec sezonu SzuterCup 2016 zostajemy wicemistrzami klasy K1 co naprawdę jest dla mnie zaszczytem! Udało się to zrobić pomimo licznej i szybkiej konkurencji. Super!

Szkoda mi błędu, który popełniłem na przedostatnim odcinku specjalnym. Kosztował nas utratę drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej rajdu… Szukając wzorkiem tablicy OK u załogi, która wypadła z trasy sam o mało co nie zakończyłem jazdy kawałek dalej… Straciłem koncentrację, w efekcie czego uderzyliśmy w głaz łamiąc felgę i krzywiąc wahacz co zaowocowało jazdą na kapciu przez 4 kilometry i jazdę skrzywionym samochodem przez cały ostatni OS… A wystarczyło wystawić tablicę w widocznym miejscu.

Tak czy owak, rajd jak i cały sezon uważam za bardzo udany! Dziękuję mojej mamie za cierpliwość do mojej pasji i nieustające wsparcie. Moim partnerom za zaufanie i pomoc. Bez współpracy z Polamel CZT, Carsolution i PPM Nalewajko ten sukces nie byłby możliwy!

Maciej Miklaszewski:

Na podsumowanie całego sezonu myślę, że jeszcze przyjdzie czas, więc ja tylko postaram się uzupełnić wypowiedź Maćka o dalsze zachwyty nad Podlaskim Rally Sprintem (śmiech). Chcę powiedzieć, że choć termometr pokazywał wartości, które osobiście uznaję już za “nieprzyjemne” to ciepła atmosfera panująca na rajdzie sprawiła, że w ogóle nie musiałem myśleć o Celsjuszach. To był świetny sportowy weekend, pełen emocji, rywalizacji i doskonałej zabawy. Dokładnie tak jak powinno być!

Oczywiście bardzo cieszę się z wyniku. Drugie miejsce w K1, trzecie w generalce to coś, o czym marzyłem. To wspaniałe uczycie zrealizować kolejne marzenie, a udało się to dzięki naszym Partnerom: Polamel CZT, Carsolution i PPM Nalewajko! Ogromne podziękowania należą się też naszym wiernym kibicom za gorący doping! Miło było Was widzieć na odcinkach! Do zobaczenia w sezonie 2017!

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry