Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Abarth Rally Cup jest dla Dariusza Polońskiego jak powrót do domu

Dariusz Poloński zaczynał starty w profesjonalnych zawodach od rywalizacji w pucharach. Doświadczenie z początków kariery przydało się do zdobycia tytułów mistrzowskich w klasach na przestrzeni lat. Po roku w Fordzie Fiesta R5 w RSMP, czas na rywalizację w Abarth Rally Cup w Rajdowych Mistrzostwach Europy.

Puchar zorganizowany przez Rajdowe Mistrzostwa Europy jest interesującym projektem, w którym załogi rywalizują Fiatami 124 Abarth. Rajdówki mają napęd na jedną oś w dodatku tylną, co nie jest dziś najpopularniejszym rozwiązaniem. Zmagania rozpoczyna Rajd Wysp Kanaryjskich na początku maja. Dla Dariusza Polońskiego start w kolejnym pucharze w karierze jest jak powrót do domu.

„Od początku kariery uwielbiam rywalizację w pucharze. Dobrze jest mieć te same samochody, dodatkowo atmosfera jest zawsze świetna. W Polsce jesteśmy związani z Fiatem, a nazwa Abarth była niemal czymś magicznym. Razem z zespołem Rallytechnology zdecydowaliśmy, że to świetny pomysł mieć samochód z napędem na tylne koła, rywalizować w pucharze oraz posiadać Abartha” – podsumował Dariusz Poloński
Do Góry