Kategoria: ERC, RSMP

96 zgłoszeń do Rajdu Rzeszowskiego, 26 samochodów klasy R5!

Kibice, którzy przyjadą w pierwszy weekend sierpnia do Rzeszowa na pewno się nie zawiodą. Szykuje się prawdziwa motoryzacyjna uczta. Na liście zgłoszeń 26. Rajdu Rzeszowskiego, który po raz drugi rozgrywany będzie w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy FIA ERC, widnieje aż 96 załóg. Rzeszowska runda będzie również rozgrywana w ramach Mistrzostw Europy Centralnej CEZ i Inter-Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Rywalizacja szykuje się niezwykle emocjonująco. Na liście zgłoszeń nie zabrakło dwukrotnego Mistrza Europy Kajetana Kajetanowicza, który na domowych oesach będzie walczył o prymat w tegorocznym ERC z liderem Bruno Magalhaesem. Walka o zwycięstwo z pewnością jednak nie ograniczy się tylko do tych dwóch nazwisk. Bardzo mocny będzie z pewnością etatowy uczestnik Mistrzostw Świata WRC Mads Ostberg, Mistrz Francji Sylvain Michel, dwukrotny Mistrz Turcji Murat Bustanci, trzykrotny Mistrz Polski i wielokrotny zwycięzca Rajdu Rzeszowskiego Bryan Bouffier, a także ostatni Mistrzowie Polski – Łukasz Habaj i rzeszowianin Grzegorz Grzyb. Do rywalizacji po ciężkim wypadku, wraca również, niezwykle szybki Rosjanin Aleksey Lukyaniuk, jego forma jest jednak wielką niewiadomą.

Do stawki w tym roku dołączyli także zawodnicy uczestniczący w cyklu ERC Junior. W sumie 21 młodych zawodników, z których największe wrażenie robią Marjan Griebel czy Nikolay Griazin, którzy mogą włączyć się w walkę o zwycięstwo w rajdzie.

26. Rajd Rzeszowski rozgrywany będzie w dniach 3-5 sierpnia. Przed zawodnikami 11 odcinków specjalnych o łącznej długości niemal 215 kilometrów. Nie zabraknie oczywiście kultowej Lubenii, odcinka w centrum Rzeszowa, czy dwóch nowych prób – odcinka Grudno i zupełnie zmienionego odcinka Pstrągowa. Ceremonia startu w czwartek 3 sierpnia w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie. Impreza transmitowana będzie na cały świat przez telewizję Eurosport.

26. Rajd Rzeszowski wspierają: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Motorowy, Województwo Podkarpackie, Miasto Rzeszów, Handlopex, BorgWarner, Inter Cars, Marma Polskie Folie, Millenium Hall, Hilton Garden Inn Rzeszów, Klub Lukr, Abacus, Dakar-Toyota Rzeszów, Politechnika Rzeszowska, Marway.

Zobacz listę zgłoszeń

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry