Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

75. zgłoszeń do Rajdu Cieszyńska Barbórka 2016

fot. Grzegorz Rybarski

Już w najbliższy weekend rozegrana zostanie 42. edycja Rajdu Cieszyńska Barbórka, siódma i finałowa runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. O tytuły w klasach i klasyfikacji generalnej powalczy łącznie 75. załóg, spośród których 26. zgłosiło się w klasie Gość.

Czub listy stanowi cała czołówka mistrzostw. Otwierają ją Sztwiertnia i Pietruszka (Citroen Saxo VTS), za nimi ustawiono Bolka i Gasia (Renault Clio), Marczyka i Dwornika (Honda Civic Type-R). Z czwórką pojadą Zbroja i Walkczak (Renault Clio), z piątką Baran i Paciej (Honda Civic), szóstka to Kostka/? (Honda Civic). Dalej Preś/Szterleja (BMW 318 IS), Sordyl/Wysokiński (Honda Civic), Rybka/Grzesik (Citroen Saxo), Strzeżysz/Goźlińska (Honda Civic).

W klasie RO 1 pojawi się siedemnaście załóg, w RO 2 dziesięć. Trzy pojadą w RO R, tyle samo w RO 4WD. W Pucharze Peugeot/Citroen rywalizować będzie dziewięciu kierowców, w Pucharze Cento Rally pięciu. W RO Open jeden Fiat 126p, w RO 4 drugi.

Początek klasy Gość stanowią samochody 4WD, których łącznie jest sześć. Są to m.in. Kwiędacz i Dymurski (Mitsubishi Lancer Evo IX), Słobodzian i Wróbel (Subaru Impreza), Łata i Grudzińśki (Ford Fiesta Proto), Kotarba z Kotarbą (Mitsubishi Lancer) czy Kabaciński z Madej (Mitsubishi Lancer Evo IX). W Gość 2WD zgłosili się m.in. Mąsior i Bobrowski (Peugeot 208 R2), P. Łączka i Milej (Honda Civic), Skucha-Cienciała i Roik (Ford Fiesta). Kręcioch i Borko wsiądą do Peugeota 208 R2), podobnie jak Uliarczyk i Ciupka. Argentyńczycy Preto i Sloog pojadą Oplem Adamem R2. Wśród Gości pojawią się także samochody RWD: Janecki i Janeczek przywiozą BMW E30, Biegun Ładę, Grychtoł i Grochowski Fiaty 126p.

Zobacz listę zgłoszeń

Sześć odcinków 42. Rajdu Cieszyńska Barbórka 2016

36. kilometrów liczyć będzie trasa finałowej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, 42. Rajdu Cieszyńska Barbórka. Zawody rozegrane zostaną w dniach 18-19. listopada. Bazą będzie Ustroń.

Zmagania rozpocznie Ceremonia Startu na Rynku w Cieszynie, zaplanowany na piątek, 18-go listopada (20:00). Zmagania rozpoczną się w sobotę wyjazdem z serwisu w Ustroniu (9:00). Następnie zawodnicy pokonają próby OS 1 Lipowiec 1 (7,00 km) o 9:13 i OS 2 Nierodzim 1 (5,00 km) o 9:46. Po serwisie pętla zostanie powtórzona odpowiednio o 11:29 i 12:02, a kolejna o 13:45 i 14:18. Cermonię Mety na cieszyńskim Rynku zaplanowano na 15:43.

Zobacz harmonogram rajdu
Mapa: OS 1/3/5 Lipowiec
Mapa: OS 2/4/6 Nierodzim
Mapa całość

Zapraszamy na relację na żywo!

Tradycyjnie już przy RSMŚl serwis Rajdy24.pl przeprowadzi filmową relację na żywo. Zapraszamy do śledzenia relacji ze startu w piątek (początek o 19:45) oraz z sobotniej mety (początek około 15:30). Wszystko wskazuje także na to, że relacje na żywo będą także z OS 1, 3 i 5 Lipowiec, o czym poinformujemy dokładniej w piątek.

On-boardy odcinków specjalnych

OS 1/3/5 Lipowiec

OS 2/4/6 Nierodzim
Do Góry