Kategoria: WRC

73. PZM Rajd Polski: Volkswageny i Hyundai’e najlepsze na testowym

Nieco ponad 3-kilometrowy odcinek testowy Lubiewo padł łupem Mistrzów Świata – Sébastiena Ogiera i Juliena Ingrassii w VW Polo R WRC. Za Francuzami ukończyli Andreas Mikkelsen i Anders Jaeger (VW Polo R WRC) oraz załoga Hyundaia i20 WRC – Thierry Neuville z Nicolasem Gilsoul.

Ogier na krótkim odcinku rozgrywanym nieopodal bazy rajdu uzyskał czas 1:36,3. Drugi Mikkelsen stracił tylko 0,1s, trzeci Neuville 0,2s. Zaraz za podium uplasowały się załogi Hyundaia – Hayden Paddon i John Kennard (+0,3s) oraz Dani Sordo z Marciem Marti (+0,7s). Szóste miejsce zajął trzeci z kierowców Volkswagena – Jari-Matti Latvala pilotowany przez Miikkę Anttilę (+1,0s), siódme miejsce ex-aquo zajęli Ott Tänak i Raigo Mõlder (+1,1s) oraz Mads Østberg i Ola Fløene (+1,1s, obaj Ford Fiesta RS WRC), dziewiąte Craig Breen i Scott Martin (+1,9s, Citroen DS3 WRC) oraz dziesiąte Stéphane Lefebvre i Gabin Moreau (+2,0s, Citroen DS3 WRC).

W WRC2 najlepsze tempo zaprezentowali Teemu Suninen z Mikko Markkulą (Skoda Fabia R5). 0,7s za nimi uplasowali się Pontus Tidemand i Jonas Andersson w Skodzie Fabii R5, sekundę stracili Nicolas Fuchs i Fernando Mussano (Skoda Fabia R5). Przygody na odcinku miał Espaekka Lappi i Janne Ferm (Skoda Fabia R5), którzy niegroźnie wypadli z trasy. Załodze i autu nic się nie stało. Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot stracili do zwycięzców WRC2 6,2s (Ford Fiesta R5), natomiast Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak 6,3s (Skoda Fabia R5).

W WRC3 najszybciej pojechali Simone Tempestini i Giovanni Bernacchini pokonując o 2,1s duet Veiby/Skjærmoen i o 4,0s Crugnolę z Ferrarą. Siódmy czas wykręcili Pieniążek i Mazur (+5,3s), a dziewiąty Gryc i Kuśnierz (+6,6s). Gorzej testowy zakończył się dla innej z załóg WRC3 – Martina Kočiego i Lukáša Kostki, którzy dachowali Citroenem DS3 R3T.


 
Odcinek trwa dalej, wkrótce aktualizacja

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry