Kategoria: Historyczne

6. Rajd Polski Historyczny: przeszłość połączona z przyszłością

Fot. Łukasz Kutyba

Czy można połączyć przeszłość z przyszłością? Podczas tegorocznej edycji Rajdu Polski Historycznego organizowana będzie runda ECO Nova Rally Cup. W tym cyklu mogą brać udział pojazdy hybrydowe i napędzane alternatywnymi źródłami energii, jak: gaz ziemny, etanol, biodiesel, LPG, ogniwa paliwowe i elektryczne.

Z roku na rok Polacy coraz chętniej zmieniają styl jazdy i uciekają się do alternatywnych rozwiązań zasilania swoich pojazdów szukając tym samym sposobu na oszczędność. W tym roku dzięki specjalnej rundzie ECO Nova Rally Cup, będziemy mogli przekonać się, że samochody z paliwem ekologicznym to nie tylko oszczędność, ale przede wszystkim ochrona środowiska.

6. Rajd Polski Historyczny organizowany będzie w terminie 7-9. września 2017 roku.  Ten wymagający dla zawodników rajd będzie liczył około 1000 km, w tym około 550 km trasy to odcinki jazdy na regularność. W rajdzie corocznie bierze udział ok. 55 załóg (obecnie 57 załóg 2017), w tym udział załóg z zagranicy rośnie z roku na rok – z 2 załóg w 2012 do 29 załóg w 2017 roku.

Pojazdy prezentowane podczas ECO Nova Rally Cup będą miały do pokonania te same trasy co pojazdy historyczne. Dla miłośników motoryzacji będzie to nie lada gratka – w jednym miejscu spotka się historia z teraźniejszością i przyszłością motoryzacji.

Przez wszystkie edycje rajdu Start Honorowy organizowany był na Rynku Głównym w Krakowie, a Meta połączona z Classic Moto Show. Zawodnicy mają możliwość zaprezentowania swoich samochodów nie tylko podczas Startu w Rynku Głównym ale również w miejscach postoju na trasie rajdu m.in. w takich miejscowościach jak: Nowy Sącz, Bukowina Tatrzańska, Czchów, Łapanów. Są to miejsca gdzie corocznie zbiera się kilka tysięcy fanów motoryzacji zabytkowej oraz turystów podziwiających te piękne samochody, wtapiają się one w krajobraz Małopolski i zabytki architektury.

PROGRAM:

07.09:

18.00 – START Honorowy – Rynek Główny w Krakowie

19.15 – START do 1 etapu – C.H. WITEK Kraków/Modlniczka

0.35 – META etapu – Wieliczka, Hotel Soray

 

08.09:

10.00 – START do 2 etapu – „Solne Miasto”, Wieliczka

11.50 – przerwa – Łapanów

15.25 – przerwa – Bukowina Tatrzańska, Hotel BUKOVINA

20.15 – META etapu – Wieliczka, Hotel Soray

 

09.09:

7.30 – START do 3 etapu – Wieliczka

9.30 – przerwa – Czchów

12:30 – przerwa – Nowy Sącz

18.00 – META rajdu – Kraków, Muzeum Inżynierii Miejskiej

 

10.09:

Zakończenie rajdu

komentarzy
Do Góry