Kategoria: RSMP

50. wspólny rajd Gryca i Kuśnierza

Liderzy Mistrzostw Polski w klasie 4. Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz staną na starcie Rajdu Dolnośląskiego. Zawody otworzą drugą i zarazem decydującą część sezonu Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Punkty zdobyte w drugi weekend września będą więc bardzo istotne do końcowej klasyfikacji cyklu.

Co więcej – na Dolnym Śląsku Tomek i Michał świętować będą pięćdziesiąty wspólny start. Michał Kuśnierz swój pierwszy występ u boku Tomasza Gryca zaliczył w 2010 roku podczas Rajdu Bohemii. Przez kolejne lata z krótkimi przerwami ten duet występował w najważniejszych imprezach w Polsce i za granicą. Do jednego z ich największych osiągnięć należy ukończenie w 2016 roku legendarnego Rajdu Monte Carlo. W samym Rajdzie Dolnośląskim Tomek i Michał wspólnie wystąpią po raz piąty. Czwarta runda RSMP jest ważna dla kierowcy Gryc Racing Team także z innego powodu – właśnie w Kotlinie Kłodzkiej w 2009 roku Tomek zdobył tu swoje pierwsze punkty w generalce Mistrzostw Polski. Celem na drugi weekend września będzie walka o jak najwyższe miejsce, nie tyle w samej klasyfikacji generalnej, co w klasie 4. Tomasz z Michałem staną przed szansą powiększenia przewagi nad swoimi rywalami.

Najważniejsze w walce o punkty będzie jednak przejechanie kompletu kilometrów oesowych, a w tym roku organizatorzy przygotowali ich ponad 130. Trasę podzielono na dziewięć odcinków specjalnych. Nowością będzie odcinek specjalny Duszniki Arena rozgrywany na terenach obiektu biathlonowego. Start imprezy zaplanowany na piątek 8 września, a zakończenie dzień później – 9 września.

Tomasz Gryc:

Rajd Dolnośląski to będzie wyjątkowa chwila dla całego Gryc Racing Team. Michał usiądzie na prawym fotelu u mojego boku po raz pięćdziesiąty. Tworzenie z nim załogi to dla mnie coś naprawdę wyjątkowego. Ten moment chcielibyśmy uświetnić kolejnymi cennymi punktami w klasie 4. W harmonogramie jest sporo zmian, więc musimy wykonać dobrą pracę na zapoznaniu. Podczas zawodów postaramy się jechać efektownie i zarazem skutecznie. Mam nadzieję, że ta taktyka zaowocuje dobrym wynikiem na mecie.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry