Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
Przyszłość Rajdu Walii nie jest pewna. W kalendarzu pojawi się Irlandia Północna?
Szef Hyundai Motorsport zadowolony z postawy Sebastiena Loeba w Chile
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Tylko 5 załóg w WRC 2. Kto zwycięży?

Czy w Rajdzie Meksyku Skoda Motorsport trzeci raz w tym sezonie stanie na najwyższym stopniu podium w WRC 2? Dokonać tego może Pontus Tidemand wraz z Jonasem Anderssonem, którzy w najbliższy weekend będą reprezentować czeski zespół fabryczny. Szanse są duże. Do rywalizacji w klasie WRC 2 zgłosiło się tylko pięć załóg.

Kierowcy startujący Fabiami R5 wygrali w tym sezonie wszystko, co można było wygrać. W Rajdzie Monte Carlo tryumfował Andreas Mikkelsen. Następnie w Rajdzie Szwecji Pontus Tidemand. Oboje zajmują ex aequo pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej WRC 2. Szansę na objęcie samodzielnego prowadzenia będzie miał w najbliższym czasie Szwed. – Rajd Meksyku jest bardzo wyjątkowy i będzie dla nas prawdziwym sprawdzianem – mówił kierowca. – Dobrze rozpoczęliśmy zmagania o mistrzostwo świata i będziemy dalej walczyć również w Meksyku.

Głównymi przeciwnikami załogi Skody wydają się być Eric Camilli wraz z Benjaminem Veillasem, reprezentujący M-Sport i startujący Fiestą R5. Francuzi zajmują trzecie miejsce, tracąc do liderów zaledwie jeden punkt. Camilli na luźnej nawierzchni nie czuje się najlepiej. – Nadal nie mam dużego doświadczenia na szutrze, ale myślę, że w stosunku do zeszłego roku zrobiliśmy postępy – komentował. – Jeśli będziemy w stanie jechać czysto i szybko, to dobry rezultat jest możliwy.

Hubert Ptaszek i Maciek Szczepaniak rozpoczynają sezon od Rajdu Meksyku. Oni również mogą mieć nadzieje na dobry występ, gdyż w zeszły roku zajęli tutaj świetną drugą pozycję. – W porównaniu do zeszłorocznej edycji organizatorzy wprowadzili kilka zmian, które mają zwiększyć atrakcyjność trasy – mówił polski kierowca. – Większość OS-ów wytyczona została na wysokości powyżej 2 tys. m n.p.m. co wpływa na setup samochodów rajdowych, których moc jest odpowiednio zmniejszona do panujących na tych wysokościach warunków. Przed nami cztery dni ekstremalnych emocji. Nie mogę się już doczekać pierwszego startu w barwach ORLEN Team. Mam nadzieję, że weekend przebiegnie po naszej myśli.

Kolejnym duetem rywalizującym w WRC 2 będzie Benito Guerra i Daniel Cue. Guerra dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Meksyku. W najbliższy weekend będzie miał okazję zaprezentować się w domowym rajdzie za kierownicą Fabii R5. Listę uzupełnia załoga Pedro Heller i Pablo Olmos. Kierowca zadebiutuje w mistrzostwach świata w samochodzie z napędem na cztery koła. Chilijczyk usiądzie za sterami Fiesty R5.

 
Do Góry