Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Tylko 5 załóg w WRC 2. Kto zwycięży?

Czy w Rajdzie Meksyku Skoda Motorsport trzeci raz w tym sezonie stanie na najwyższym stopniu podium w WRC 2? Dokonać tego może Pontus Tidemand wraz z Jonasem Anderssonem, którzy w najbliższy weekend będą reprezentować czeski zespół fabryczny. Szanse są duże. Do rywalizacji w klasie WRC 2 zgłosiło się tylko pięć załóg.

Kierowcy startujący Fabiami R5 wygrali w tym sezonie wszystko, co można było wygrać. W Rajdzie Monte Carlo tryumfował Andreas Mikkelsen. Następnie w Rajdzie Szwecji Pontus Tidemand. Oboje zajmują ex aequo pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej WRC 2. Szansę na objęcie samodzielnego prowadzenia będzie miał w najbliższym czasie Szwed. – Rajd Meksyku jest bardzo wyjątkowy i będzie dla nas prawdziwym sprawdzianem – mówił kierowca. – Dobrze rozpoczęliśmy zmagania o mistrzostwo świata i będziemy dalej walczyć również w Meksyku.

Głównymi przeciwnikami załogi Skody wydają się być Eric Camilli wraz z Benjaminem Veillasem, reprezentujący M-Sport i startujący Fiestą R5. Francuzi zajmują trzecie miejsce, tracąc do liderów zaledwie jeden punkt. Camilli na luźnej nawierzchni nie czuje się najlepiej. – Nadal nie mam dużego doświadczenia na szutrze, ale myślę, że w stosunku do zeszłego roku zrobiliśmy postępy – komentował. – Jeśli będziemy w stanie jechać czysto i szybko, to dobry rezultat jest możliwy.

Hubert Ptaszek i Maciek Szczepaniak rozpoczynają sezon od Rajdu Meksyku. Oni również mogą mieć nadzieje na dobry występ, gdyż w zeszły roku zajęli tutaj świetną drugą pozycję. – W porównaniu do zeszłorocznej edycji organizatorzy wprowadzili kilka zmian, które mają zwiększyć atrakcyjność trasy – mówił polski kierowca. – Większość OS-ów wytyczona została na wysokości powyżej 2 tys. m n.p.m. co wpływa na setup samochodów rajdowych, których moc jest odpowiednio zmniejszona do panujących na tych wysokościach warunków. Przed nami cztery dni ekstremalnych emocji. Nie mogę się już doczekać pierwszego startu w barwach ORLEN Team. Mam nadzieję, że weekend przebiegnie po naszej myśli.

Kolejnym duetem rywalizującym w WRC 2 będzie Benito Guerra i Daniel Cue. Guerra dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Meksyku. W najbliższy weekend będzie miał okazję zaprezentować się w domowym rajdzie za kierownicą Fabii R5. Listę uzupełnia załoga Pedro Heller i Pablo Olmos. Kierowca zadebiutuje w mistrzostwach świata w samochodzie z napędem na cztery koła. Chilijczyk usiądzie za sterami Fiesty R5.

 
Do Góry