Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS

38. Rajd Podlaski – wygrana Radosława Perkowskiego i Roberta Dąbkowskiego

W 38. Rajdzie Podlaskim organizowanym przez Automobilklub Podlaski wystartowało ponad trzydzieści załóg- piętnaście w Rajdzie Okręgowym (RO) i osiemnaście w Super KJS. Najlepiej poradził sobie duet Radosław Perkowski i Robert Dąbkowski.

Szutrowa impreza została podzielona na dwa dni. Pierwszego dnia załogi przeszły przez Odbiór Administracyjny, Badanie Kontrolne oraz zapoznanie z trasą. Ostatnim etapem dnia była uroczysta Inauguracja startu w centrum Białegostoku. Drugi dzień obfitował w rajdowe emocje.

Od samego rana dzień zawodników był wypełniony OS-ami. Organizator zorganizował 46km odcinków specjalnych dla załóg licencjonowanych (RO) oraz ponad 30km dla SKJS. Zwycięzcą 38. Rajdu Podlaskiego została załoga POL KRUSZ Rally Team- Radosław Perkowski wraz z Robertem Dąbkowskim (Renault Clio Sport), którzy wygrali z przewagą czasową ponad 1 min!  Za nimi uplasowali się Krzysztof Nazaruk wraz z Adamem Kędzierskim (Seat Ibiza) z czasem 31:40.4min, a na trzecim miejscu stanęli Bogdan Jankowski i Marek Kaczmarek (BMW 318 iS) ze stratą ok. 15s do drugiej lokaty.

W klasie Super KJS w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajął Tomasz Prokorym i Marcin Majewski (Subaru Impreza) z czasem 19:15.7min . Kolejna załoga straciła blisko  31s- Filip Kamieński i Ilona Lewandowska (Subaru Impreza STI). Łukasz Kowalski oraz Sylwia Jędrzejczyk- Kowalska wywalczyli najniższy stopień podium z czasem 20

W klasie GOŚĆ pierwsze miejsce zajęła załoga Zbigniew Staniszewski i Sebastian Rozwadowski (Ford Fiesta R5), zaraz za nimi Maciej Stolarski z Bartoszem Dzienisem (Mitsubishi Lancer EVO IX). Trzecie miejsce dla Radosława Typa i Sebastiana Wacha (Renault Clio).

Zwieńczeniem 38. Rajdu Podlaskiego była uroczysta Ceremonia Mety rajdu wraz z wręczeniem nagród zawodnikom. Poniżej przedstawiamy wyniki w poszczególnych klasach:

Klasyfikacja Generalna RO:

1. R. Perkowski/ R. Dąbkowski (Renault Clio Sport)

2. K. Nazaruk/ A. Kędzierski (Seat Ibiza)

3. B. Jankowski/ M. Kaczmarek (BMW 318 iS)
Klasyfikacja OPEN:

1. Marek Roefler/ Marek Bała (Subaru Impreza)

2. Tomasz Kijanowski/ Michał Jurgała (Mitsubishi Lancer EVO X)

3. Andrzej Kruszewski/ Kaja Kruszewska (BMW E36)
Klasyfikacja GOŚĆ:

1. Z. Staniszewski/S. Rozwadowski (Ford Fiesta R5)

2. M. Stolarski/B. Dzienis (Mitsubishi Lancer EVO IX)

3. R. Typa/S. Wach (Renault Clio)
Klasyfikacja Generalna Super KJS:

1. T. Prokorym/ M. Majewski (Subaru Impreza)

2. F. Kamieński/ I. Lewandowska (Subaru Impreza STI)

3. Ł. Kowalski/S. Jędrzejczyk – Kowalska (Subaru Justy Proto)

 

Pierwsza impreza szutrowa na ziemi podlaskiej za nami (więcej informacji na stronie www.rajdpodlaski.pl), a już w październiku rezerwujcie sobie czas i przyjeżdżajcie do Sokółki na 2. Rajd Sokólski!

Fot. Grzegorz Chuczun

Autor: Daniela Koronkiewicz
Do Góry