Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
Przyszłość Rajdu Walii nie jest pewna. W kalendarzu pojawi się Irlandia Północna?
Szef Hyundai Motorsport zadowolony z postawy Sebastiena Loeba w Chile
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RMPZ, RO, KJS

36. Rajd Magnolii kandydatem do RSMP 2017

Fundacja Baja Poland wspólnie z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Motorowego w Szczecinie organizuje w dniach 9-10 kwietnia br. 36 Rajd Magnolii. Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej będzie jednocześnie kandydatem do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017. Rajd będzie przełomową imprezą motoryzacyjną w województwie zachodniopomorskim, zarówno ze względu na rangę zawodów, jak i połączenie z Targami Motoshow na terenie MTS. Tam też organizatorzy planują wytyczenie strefy serwisowej oraz miasteczka dla kibiców.

Zgodnie z regulaminem zatwierdzonym przez Zarząd Okręgowy PZM w Szczecinie, rajd ma charakter imprezy popularno-sportowej, składającej się z jazdy okrężnej i prób sportowych, w której o zwycięstwie decyduje punktualność w jeździe okrężnej i szybkość na próbach sportowych. Jazda okrężna są to odcinki dojazdowe pomiędzy każdą z prób sportowych, przebiegające w ruchu miejskim, które zawodnicy zobowiązani są pokonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ruchu drogowym, zaś miejsca prób sportowych są odcinkami zamkniętych dróg i placami zamkniętymi.

Celem rajdu jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez podnoszenie i poszerzanie umiejętności właściwego i szybkiego reagowania kierowców w trudnych sytuacjach, prezentację umiejętności kierowców licencjonowanych i amatorów, szeroka profilaktyka bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Pierwszy dzień rajdu (sobota) odbędzie się na Wałach Chrobrego. Planowane są również odcinki specjalne na terenie byłego lotniska w Kluczewie (niedziela). Zawody rozgrywane będą na regulaminach rajdu okręgowego oraz Konkursowej Jazdy Samochodem.

Dla zawodników RO przygotowano dziewięć odcinków specjalnych. W sobotę będzie to próba MTS (0,55km) oraz dwa przejazdy próby Wały Chrobrego (6,25km). Na niedzielę zaplanowano dwie pętle złożone z prób Sargard (5,70km), Burzykowo (3,55km) oraz Lotnisko (4,30km). Podobny harmonogram będą mieć zawodnicy rywalizujący w randze KJS, jednak ich próby będą skrócone do maksymalnie 2,5 km.

Więcej informacji na oficjalnej stronie zawodów
Do Góry