Kategoria: RMPZ, RO, KJS

36. Rajd Magnolii kandydatem do RSMP 2017

Fundacja Baja Poland wspólnie z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Motorowego w Szczecinie organizuje w dniach 9-10 kwietnia br. 36 Rajd Magnolii. Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej będzie jednocześnie kandydatem do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017. Rajd będzie przełomową imprezą motoryzacyjną w województwie zachodniopomorskim, zarówno ze względu na rangę zawodów, jak i połączenie z Targami Motoshow na terenie MTS. Tam też organizatorzy planują wytyczenie strefy serwisowej oraz miasteczka dla kibiców.

Zgodnie z regulaminem zatwierdzonym przez Zarząd Okręgowy PZM w Szczecinie, rajd ma charakter imprezy popularno-sportowej, składającej się z jazdy okrężnej i prób sportowych, w której o zwycięstwie decyduje punktualność w jeździe okrężnej i szybkość na próbach sportowych. Jazda okrężna są to odcinki dojazdowe pomiędzy każdą z prób sportowych, przebiegające w ruchu miejskim, które zawodnicy zobowiązani są pokonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ruchu drogowym, zaś miejsca prób sportowych są odcinkami zamkniętych dróg i placami zamkniętymi.

Celem rajdu jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez podnoszenie i poszerzanie umiejętności właściwego i szybkiego reagowania kierowców w trudnych sytuacjach, prezentację umiejętności kierowców licencjonowanych i amatorów, szeroka profilaktyka bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Pierwszy dzień rajdu (sobota) odbędzie się na Wałach Chrobrego. Planowane są również odcinki specjalne na terenie byłego lotniska w Kluczewie (niedziela). Zawody rozgrywane będą na regulaminach rajdu okręgowego oraz Konkursowej Jazdy Samochodem.

Dla zawodników RO przygotowano dziewięć odcinków specjalnych. W sobotę będzie to próba MTS (0,55km) oraz dwa przejazdy próby Wały Chrobrego (6,25km). Na niedzielę zaplanowano dwie pętle złożone z prób Sargard (5,70km), Burzykowo (3,55km) oraz Lotnisko (4,30km). Podobny harmonogram będą mieć zawodnicy rywalizujący w randze KJS, jednak ich próby będą skrócone do maksymalnie 2,5 km.

Więcej informacji na oficjalnej stronie zawodów

komentarzySerwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

To Top