Na torze Vilkiciai zobaczymy 72 kierowców Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RMPZ, RO, KJS

36. Rajd Magnolii kandydatem do RSMP 2017

Fundacja Baja Poland wspólnie z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Motorowego w Szczecinie organizuje w dniach 9-10 kwietnia br. 36 Rajd Magnolii. Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej będzie jednocześnie kandydatem do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017. Rajd będzie przełomową imprezą motoryzacyjną w województwie zachodniopomorskim, zarówno ze względu na rangę zawodów, jak i połączenie z Targami Motoshow na terenie MTS. Tam też organizatorzy planują wytyczenie strefy serwisowej oraz miasteczka dla kibiców.

Zgodnie z regulaminem zatwierdzonym przez Zarząd Okręgowy PZM w Szczecinie, rajd ma charakter imprezy popularno-sportowej, składającej się z jazdy okrężnej i prób sportowych, w której o zwycięstwie decyduje punktualność w jeździe okrężnej i szybkość na próbach sportowych. Jazda okrężna są to odcinki dojazdowe pomiędzy każdą z prób sportowych, przebiegające w ruchu miejskim, które zawodnicy zobowiązani są pokonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ruchu drogowym, zaś miejsca prób sportowych są odcinkami zamkniętych dróg i placami zamkniętymi.

Celem rajdu jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez podnoszenie i poszerzanie umiejętności właściwego i szybkiego reagowania kierowców w trudnych sytuacjach, prezentację umiejętności kierowców licencjonowanych i amatorów, szeroka profilaktyka bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Pierwszy dzień rajdu (sobota) odbędzie się na Wałach Chrobrego. Planowane są również odcinki specjalne na terenie byłego lotniska w Kluczewie (niedziela). Zawody rozgrywane będą na regulaminach rajdu okręgowego oraz Konkursowej Jazdy Samochodem.

Dla zawodników RO przygotowano dziewięć odcinków specjalnych. W sobotę będzie to próba MTS (0,55km) oraz dwa przejazdy próby Wały Chrobrego (6,25km). Na niedzielę zaplanowano dwie pętle złożone z prób Sargard (5,70km), Burzykowo (3,55km) oraz Lotnisko (4,30km). Podobny harmonogram będą mieć zawodnicy rywalizujący w randze KJS, jednak ich próby będą skrócone do maksymalnie 2,5 km.

Więcej informacji na oficjalnej stronie zawodów
Do Góry