Kategoria: RSMP

33 załogi na liście zgłoszeń 14. Rajdu Gdańsk Balctic Cup

Fot. Maciej Niechwiadowicz

Organizatorzy drugiej rundy Mistrzostw Polski opublikowali listę zgłoszeń do zbliżającego się 14. Rajdu Gdańsk Baltic Cup. Listę otwiera powracający na polskie trasy Bryan Bouffier, jednak wciąż nie wiadomo, kto będzie jego pilotem. Francuz zasiądzie za kierownicą Forda Fiesty Proto ze stajni Stec Rally Rent. Z dwójką rozstawieni zostali Filip Nivette i Kamil Heller (Skoda Fabia R5), z trójką Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec (Ford Fiesta R5), a z czwórką Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot (Ford Fiesta R5). Do Gdańska auta klasy R5 przywiozą także załogi Kasperczyk / Syty, Gagacki / Bilski oraz Butvilas / Vaitkevičius. Na szutrowych oesach pojawi się także Krzysztof Oleksowicz z Sebastianem Sadowskim (Ford Fiesta R5).

Do klasy Open N oprócz Bouffiera zgłosiło się jeszcze siedem załóg. Z numerem dziewięć wystartują Hubert Maj i Szymon Jasiński (Ford Fiesta Proto). Numery dziesięć, jedenaście należą do reprezentantów Subaru Poland Rally Team, czyli kolejno do Mikołaja Marczyka i Sebastiana Dwornika oraz do Marcina Słobodziana i Jakuba Wróbla. Mitsubishi Lancery zaprezentują załogi Kotarba / Kotarba, Topolewski / Drahan oraz Kempa / Grudziński. Oprócz nich w stawce Open N zaprezentują się także Mariusz Zapała z Łukaszem Gwiazdą (Ford Fiesta) oraz Jarosław Pawliński i Bartosz Bil (Subaru Impreza). 

W klasie czwartej rywalizować będzie ze sobą sześć załóg. Wśród nich znajdą się m.in. Gryc / Kuśnierz (Peugeot 208 R2), Byśkiniewicz / Borko (Opel Adam R2) czy Lamot / Hryniuk (Peugeot 208 R2). Do klasy Open 2WD zgłosiły się trzy załogi, w tym Janek Chmielewski, który wystartuje BMW R+ Maxi. W klasie HR4 zobaczymy cztery załogi, z Tomaszem i Markiem Szupryczyńskimi na czele. W klasie 4N pojedynek stoczą załogi Pyra / Pyra i Adamski / Zdrojewski. W klasie trzeciej na liście zgłoszeń samotnie widnieją Grzegorz Bonder i Jakub Gerber, a w klasie HR2 Krzysztof Rosa.

Pełną listę zgłoszeń znajdziesz tutaj.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry