„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, Tarmac Masters

3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie

Trzecia runda cyklu Tarmac Masters przyniosła wszystko, co kibice i zawodnicy lubią najbardziej. Zmienne warunki pogodowe, wąskie i techniczne odcinki specjalne rodem z kultowego Rajdu Karkonoskiego, na których toczyła się zacięta walka o miejsca w klasach.

Oficjalnie Tarmac Masters nie posiada klasyfikacji generalnej, dlatego skoncentrujemy się na wynikach w poszczególnych klasach, jednak warty odnotowania jest fakt, że najszybszą załogą, patrząc na sumaryczny czas była załoga Tomasz Jurkun, Marek Kozdroń w Mitsubishi Lancerze Evo IX. Wirtualne podium uzupełnili Bartosz Pawarski z Edytą Buczkowską oraz Marcin Niewitecki z Jakubem Brzezińskim.

TM5

Najszybciej w tej klasie podróżował Tomasz Jurkun z Markiem Kozdroniem, którzy wypracowali dwadzieścia osiem sekund nad Bartoszem Pawarskim i Edytą Buczkowską. Najniższy stopień podium wywalczył Paweł Pisz wspólnie z Radosławem Mroczkowskim (+44,0s). Czwarte miejsce dla Janusza Lelek i Ryszarda Chlebowskiego (+44,4s), a w najlepszej piątce uplasował się jeszcze Mariusz Żurawek i Paulina Badziak (+1:31,4s).

TM4

Sebastian Rider razem z Jackiem Yaco nie mieli sobie równych w klasie TM4. Pokonali znajdujących się na drugim miejscu Rafała Piotrowskiego i Marcina Pogorzelskiego o 22,7s. Trzecia załoga – Artur Długosz i Adam Janiszyn straciła do lidera klasy 23,4s. Na nielubianym przez sportowców czwartym miejscu uplasował się Jakub Kosiński z Mateuszem Siemienkiewiczem (+28,9s), a piątą lokatę na swoje konto zapisał Patryk Jarzyna i Justyna Kurowska-Ferdek (+54,1s)

TM3

W tej klasie na pierwsze miejsce wróciła załoga Przemysław Krysztowiak z Jakubem Machnikowskim, którym udało się „odczarować” Skodę Fabie i pewnie rywalizowali na odcinkach specjalnych trzeciej rundy Tarmac Masters. Za rozpoznawalną zabytkową Skodą dojechali Mariusz Brylski i Sławomir Szpot (+3,4s), na trzecim miejscu zameldowali się Łukasz Bryk i Michał Grobelny (+7,8s), czwarty rezultat uzyskał Marcin Kubiak i Piotr Jamroziak (+10,6s), natomiast piąte miejsce należy do Marcina Świdera i Krzysztofa Janika (+16,5s)

TM2

Podium w klasie TM2 zdominowały załogi jadące Fiatami Seicento. Najszybszy był Mateusz Kryniecki z Marcinem Herbą, na drugiej pozycji zameldował się Ireneusz Jarosiewicz podróżujący z Kingą Obrębalską (+38,7s). Trzecie najszybsze Seicento należało do Jacka Januchty z Łukaszem Rewersem (+41,9s). Za podium znaleźli się Paweł i Daria Winiarscy (+1:08,9s), a oczko niżej w klasyfikacji Marek Michalski z Jakubem Rudakiem (+1:17,9s).

TM1 

Tutaj rywalizowały ze sobą jedynie dwie załogi w Fiatach Cinquecento, pierwsze miejsce wywalczył duet Grzegorz Papierski z Izabelą Papierską, natomiast Grzegorz Reda z Marcinem Czyżewskim odpowiednio drugą lokatę.

PRO1

Radosław Osiak pilotowany przez Pawła Pochronia pokonał utalentowaną Magdalenę Misiarz jadącą z Jarosławem Hryniukiem o 1:09,0s, trzecie miejsce ze stratą przekraczającą półtorej minuty do lidera wywalczył Jan Kruczek z Szymonem Hawro, a za podium uplasowali się Mateusz Kokoszka z Łukaszem Szwedem (+1:42,1s). Z potężną stratą po problemach na piątym miejscu dojechali Łukasz Jurga i Michał Pawłowski (+3:20,9s)

PRO2

Piotr Czypionka z Radosławem Górskim start w trzeciej rundzie Tarmac Masters mogą zaliczyć do udanych, pewne zwycięstwo z przewaga pięćdziesięciu sekund nad Michałem Słupskim i Krzysztofem Mazurem (+50,9s), trzecia lokata dla Grzegorza Dudek, pilotowanego przez Grzegorza Bieńka (+1:25,0s), czwarty rezultat dla Michała Owanka z Mateuszem Walaszkowskim, a piąty łączny czas wywalczyli Mariusz Sobczak i Michał Wójcik.

PRO3

Najszybciej po odcinkach specjalnych przemieszczał się Marcin Niewitecki z Jakubem Brzezińskim, którzy pokonali żółto-niebieską beemkę Artura Sękowskiego jadącego z Tomaszem Borko (+58,2s), dalej w klasyfikacji znajduje się załoga Tomasz Hupało i Rafał Fiołek (+1:04,9s)








Do Góry