Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

3. Rajd Katarzynki z atrakcjami

fot. Stowarzyszenie RC Motorsport

Kierowcy terenowych modeli RC już w najbliższą niedzielę (15 kwietnia) wracają na toruńską polanę „Katarzynka”. Choć każdy zna ją doskonale, to 3. Rajd Katarzynki przynosi sporo nowych atrakcji. Zawodnicy także planują kilka nowości.

Rajdowa ruletka na toruńskich bezdrożach rozkręca się na dobre. Cykl Rajdowych Mistrzostw Kujaw i Pomorza terenowych modeli RC zyskuje coraz większą popularność. Po raz kolejny lista zgłoszeń zamyka się liczbą ponad trzydziestu zawodników, z różnych zakątków Polski. Podczas 3. Rajdu Katarzynki nie zabraknie także kilku ciekawych atrakcji.

Michał Jasiński, dyrektor zawodów:

Dzięki wsparciu naszych sponsorów mamy możliwość zorganizowania dla uczestników kilku nietuzinkowych konkursów. Jeszcze przed startem każdy z kierowców otrzyma od nas słodkie Katarzynki. Później wylosujemy tzw. Szczęśliwy Numerek, a zawodnik który będzie miał taką liczbę na karoserii swojego modelu, zgarnie ciekawą nagrodę.

To jednak nie wszystkie atrakcje niedzielnej imprezy. Po pierwszej pętli odbędzie się „Konkursów Lotów”, oczywiście rajdowym modelem RC. Warto dodać, że profesjonalnego pomiaru dokona człowiek, na co dzień zajmujący się tego typu sportem – Bartek Jędrzejewski z Arena Toruń. Na chwilę obecną rekord wynosi ponad dwa metry, ale ustanowiony był autem w mniejszej „osobowej” skali – Subaru Imprezą WRC. Teraz czas na skoki w wykonaniu aut terenowych – kto zostanie pierwszym, historycznym mistrzem? Na trzech najlepszych skoczków czekają nagrody od Driving Experience.

fot. Stowarzyszenie RC Motorsport

Specjalne medale powędrują także do off-roadowych pań. Na liście zgłoszeń widnieją aż cztery reprezentantki płci pięknej, stąd organizatorzy szybko postanowili przygotować dla nich specjalną pucharową klasyfikację. Cieszy również rosnąca liczba najmłodszych fanów terenowych modeli RC. Osamotniony często Kacper Malach, teraz będzie musiał zmierzyć się z nowymi juniorami. Zdobycie złotego medalu nie przyjdzie mu więc tak łatwo.

Oprócz nowych nazwisk mamy jeszcze nowe trasy. To może dziwne, bo wydawać by się mogło, że „Katarzynkę” objechaliśmy już wzdłuż i wszerz. Nie chcemy jednak, by kierowcy jeździli na pamięć, a miejscowi zawodnicy zyskiwali przewagę dzięki znajomości terenu. Udało nam się znaleźć nową kombinację szutrowych alejek i trawiastych polan. Mamy nadzieję, że spodobają się zawodnikom

– dodaje Michał Jasiński.

Kilka premier podczas 3. Rajdu Katarzynki zapowiedzieli także sami zawodnicy. Wiesław Żerkowski przyjedzie na polanę największym modelem w całej stawce – Traxxasem X-Maxx. Nowy model zaprezentuje również Michał Jasiński z Modelmania.pl Teamu. W niedzielę zobaczymy go nie tylko za kierownicą klasycznego Forda Raptora 2017, ale również najnowszego dziecka Traxxasa – Unlimited Desert Racer. To auto debiutowało w polskich salonach dopiero w tym tygodniu, a w niedzielę już będzie można zobaczyć go na trasie 3. Rajdu Katarzynki.

Łukasz Maćkowiak, sędzia zawodów:

Cieszy nas, że w rajdach startują tak zróżnicowane modele. Mamy auta duże, największe, jak również modele w skali 1/14 czy mniejsze, które z trudem łapie aparatura pomiarowa. W Toruniu startują reprezentanci największych marek: Traxxas, HPI, Arrma czy Losi. Swoich sił próbują nawet auta przeprawowe Axial. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie, bo liczy się przygoda i zabawa.

Niedzielny 3. Rajd Katarzynki startuje o godzinie 10:00, a wszystkie odcinki specjalne zlokalizowane będą na toruńskiej polanie. Zapraszamy do kibicowania! Szczegóły na stronie internetowej.

Rajdowe Mistrzostwa Kujaw i Pomorza terenowych modeli RC 2018 wspierają: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Miasto Toruń, Toyota Bednarscy, ŚwiatReklamy, Driving Experience, Modelmania.pl, magazyn Off-road.
Do Góry