Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMOŁ

28 chętnych na Soltrade Premio 1. Rajd Spalski

28 załóg znalazło się na opublikowanej przez Automobilklub Tomaszowski liście zgłoszeń na Soltrade Premio 1. Rajd Spalski (8-9 maja), inauguracyjną rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Łódzkiego i Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Super KJS. W Rajdzie Okręgowym na start zdecydowało się 16 załóg (3 z woj. łódzkiego), a pierwszy w historii Super KJS w Łódzkiem przyciągnął do udziału 12 ekip (2 z regionu).

O wygraną w klasyfikacji generalnej RO powalczy 8 załóg (6 w K4, 2 w K3). Dominują Hondy Civic Type-R (Krzysztof Borowiecki, Damian Byczkowski, Michał Kwieciński), ale konkurencyjni powinni być też Arkadiusz Kula (BMW E30 318is), Jacek Anioł (Citroen Xsara AM) czy Jakub Klos (Renault Clio). W K3 i nie bez szans w generalce pojadą Przemysław Smoliński (Citroen C2) i Sebastian Teter (Peugeot 206). W spalskich lasach sosnowych zobaczymy także dwa samochody R2 – Peugeota 208 Dariusza Lamota i Fiestę Igora Pietrzaka (uczestnik nieoficjalnego pucharu Fiesty w RSMP). Pojedynek w klasie RO4-31 stoczą Dariusz Krupa (Mitsubishi Lancer Evo IX) i Marcin Żarnowski (Subaru Impreza GT). Na starcie nie zabraknie gości z rajdów terenowych – Aleksandry Kujawy (Peugeot 106) i na co dzień pilota Łukasza Lechowicza, Łukasza Soleckiego – tym razem za kierownicą Peugeota 206. Oprócz tego w klasie Gość spróbują się znani z RSMP, Bartosz Kołdej w kultowym Renault Clio Maxi oraz Karol Braun w Hondzie Civic Type-R.

W Super KJS, najmocniejsze auta 4×4 z 31-milimetrową zwężką – Mitsubishi Lancery Evo Adriana Wichałacza i Michała Wieromiejczyka nie są wcale skazane na sukces ze znacznie lżejszymi ośkami. W klasie RO4-31 (w SKJS liczonej w generalce) ciekawym rywalem będzie Waldemar Dziedzic w BMW E36 z 3-litrowym silnikiem. W K4 Hondy Civic Tomasza Łozy i Pawła Latosa będą rywalizować z BMW E30 318is Andrzeja Borkowskiego. Samotnie w K3 pojedzie Sebastian Dziadosz (Honda Civic), a w K2 Przemysław Krysztowiak (Skoda Fabia). Najliczniejszą kategorią jest klasa najmniejszych pojemności K1 z Fiatem Cinquecento Pawła Szota i trzema Seicento Szymona Kalczyńskiego, Zbigniewa Pastusiaka i Mariusza Panka.

W najbliższy piątek zaplanowano odbiór administracyjny, zapoznanie z trasą i badanie kontrolne. W sobotę od 09:00 rano załogi wyruszą na trzy pętle z dwoma odcinkami specjalnymi: 3,6-kilometrowym OS Spała i 6,35-kilometrowym OS Lesisko.

Zobacz listę zgłoszeń
Do Góry