Kategoria: Historyczne, HRSMP, RSMP

27. Rajd Rzeszowski dla Griazina. Grzyb wygrywa w RSMP

Ponad 177 kilometrów oesowych wyłoniło zwycięzców 27. Rajdu Rzeszowskiego. Jedenaście odcinków specjalnych w najkrótszym czasie pokonali goście z zagranicy, Nikołaj Griazin i Jarosław Fedorow. Piątą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wygrali natomiast Grzegorz Grzyb i Bogusław Browiński.

Drugie miejsce wywalczyli Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń (+2:02,1s). Załoga Škody Fabii R5, po nałożeniu na nią 2-minutowej kary, awansowała dzisiaj z dziewiątej na drugą pozycję. Podium zawodów uzupełnili Dariusz Poloński i Łukasz Sitek (+2:12,9s). Jest to ich pierwszej podium w RSMP od czasu przesiadki do Forda Fiesty R5. 53,9s za nimi uplasowali się Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Na piątym miejscu sklasyfikowano najlepszą załogę klasy Open N, Wojciecha Chuchałę i Sebastiana Rozwadowskiego. Miejsca sześć, siedem, osiem zajęli kolejno: Gabryś / Natkaniec (+5:11,9s), Słobodzian / Dachowski (+5:26,2,s) oraz Byśkiniewicz / Wisławski (+5:31,4s). Pierwszą dziesiątkę zamknęli Kotarba / Kotarba (+6:56,3s) oraz Wróblewski / Spentany (+9:55,1s) – zwycięzcy klasy czwartej oraz 2WD.

27. Rajd Rzeszowski był także rundą Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Z pierwszego miejsca mogą się cieszyć Grzegorz Olchawski i Łukasz Wroński, którzy podróżowali Audi Quattro A2. 37s za nimi uplasowali się Smółka i Radecki w BMW 318 E30. Podium uzupełnili jadący Renault Mégane Maxi Arkadiusz Kula i Jarosław Janasz. (+1:29,7s).

Rajd Rzeszowski był ostatnim w tym roku rajdem asfaltowym w kalendarzu RSMP. 7 września rozpocznie się szutrowy Rajd Elektrėnai. Sezon zakończy się 23 września podczas Rajdu Polski.