Kategoria: RO, KJS, Tarmac Masters

2. Rally SKARS: pierwsza runda Tarmac Masters za nami!

Pierwsza runda cyklu Tarmac Masters 2018 dobiegła końca! Zawodnicy rywalizowali na dwóch odcinkach specjalnych, a każdy z nich był przejeżdżany trzykrotnie. Łącznie zawodnicy mieli do pokonania 36,3 km oesowych, które wyłoniły najlepszych zawodników w klasie RO, SKJS i Gość.

Sezon rewelacyjnie rozpoczęli Damian Kostka i Paweł Pochroń. W klasie RO załoga Hondy Civic była najszybsza na wszystkich oesach, dzięki czemu ich przewaga na mecie wyniosła aż 41,6s! Kostka i Pochroń zdobyli także pierwsze miejsce w klasie RO2. Za nimi sklasyfikowano Macieja Sordyla i Krystiana Korzeniowskiego. Podium uzupełnili Mateusz Bojanowski i Andrzej Ksyt (+48,7s) – najlepsza załoga w RO1.

W SKJS najszybszą załogą byli Damian Drapikowski i Adrian Mroszczyk. Kluczowa dla ich zwycięstwa była wygrana na OS2, gdzie odjechali rywalom na 12,2s. Ostatecznie na mecie ich przewaga wynosiła 12,4s nad załogą Gucwa / Małek. Trzeci stopień podium wywalczyli Maciej Wiatrak i Jarosław Wiatrak (+35,7s).

Wśród Gości bezkonkurencyjni byli Marcin Niewitecki i Maciej Gleixner. Załoga Subaru Imprezy oddała swoim rywalom tylko jeden odcinek specjalny, a na mecie mogła się cieszyć z przewagi 41 sekund nad drugimi Robertem Kuflem i Tomaszem Siwakiem. 17,5s za nimi sklasyfikowano załogę Suder Świstak w Mitsubishi Lancerze.

Pełne wyniki znajdziesz tutaj.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry