Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, Tarmac Masters

2. Rally SKARS (OS 1-2): Kostka i Pochroń prowadzą w RO!

Fot. Bartek Żywarski

Za nami dwa odcinki specjalne 2. Rally SKARS, pierwszej rundy cyklu Tarmac Masters 2018. Zawodnicy przejechali dzisiaj OS Sichów o długości 5,6 km oraz liczący 6,5 km OS Męcinka!

W RO dwa odcinki na swoje konto zapisali Damian Kostka i Paweł Pochroń. Na OS1 Sordyl i Korzeniowski stracili do zwycięzców 3,8s. Bojanowski i Ksyt uzyskali czas słabszy o 5,8s. Na odcinku Męcinka zaledwie o,1s za Kostką zameldowali się Grzegorz Ciombor i Marcin Borycki. Dwie sekundy stracili do nich Winnicki i Radecki. Po dwóch oesach Kostka i Pochroń prowadzą z przewagą 8,9s nad Cimborem i Boryckim oraz 9,1s nad Winnickim i Radeckim.

Na pierwszym odcinku specjalnym w klasie SKJS najlepszym czasem popisała się załoga Wiatrak / Wiatrak. Uzyskując czas na poziomie 3:34,1s zostawili za sobą załogi Gucwa / Małek (+0,9s), Drapikowkski / Mroszczyk (+1,8s), Sznajderski / Jaszyn (+5,3s) oraz Krysztowiak / Machnikowski (+9,4s). Druga próba padła łupem Drapikowskiego, który aż 12,2s wyprzedził drugiego na mecie Tomasza Gucwę. Oesowe podium uzupełnili Maciej Wiatrak i Jarosław Wiatrak (+13,1s). Po dwóch próbach w SKJS prowadzą Dopikowski i Mroszczyn. Załogi Wiatrak / Wiatrak i Gucwa / Małek tracą do nich 11,3s.

W klasie Gość bezkonkurencyjni są jadący Subaru Imprezą Marcin Niewitecki oraz Maciej Gleixner. Po dwóch odcinkach specjalnych ich przewaga wynosi aż 29 sekund nad załogą Kufel / Siwak. W Citroenie C2 R2 tylko 2,1s za nimi czają się Błażej Gazda i Maciej Mikulyszyn. Szczególnie ciekawie zapowiada się walka o czwartą pozycję. Tomasz Hupało i Rafał Fiołek (+33,1s) są tylko 0,1s za załogą Suder / Świstak!

Pełne wyniki znajdziesz tutaj.
Do Góry