„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, Tarmac Masters

2. Rally Skars 2019: Tomasz Jurkun i Marek Kozdroń – „poziom jest niesamowicie wysoki”

Załoga Tomasz Jurkun i Marek Kozdroń przygotowuje się do kolejnej rundy Tarmac Masters. Poprzedni występ na trasach wokół Stronia Śląskiego przyniósł kibicom wiele emocji, ponieważ walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej toczyła się do ostatniego oesu. Tym razem będzie nieco trudniej, ale załoga zamierza zrobić to, co do niej należy.

Pierwszy pełny sezon w Tarmac Masters, taki jest cel na ten rok. Początek zmagań w popularnym cyklu dla amatorskich załóg dla Tomasza Jurkuna i jego pilotów, Piotra Sieliło i Marka Kozdronia, był bardzo obiecujący. Wszystkie dotychczasowe starty zakończone na podium w klasyfikacji generalnej oraz w klasie. Druga runda Tarmac Masters to pokaz umiejętności, ponieważ niemal seryjnym Mitsubishi Lancerem Evo IX, wyposażonym jedynie w kłową skrzynie biegów, a  także wyczynowe zawieszenie, rywalizowali z dużo mocniejszymi konstrukcjami. Artur Sękowski w swoim BMW M3, czy Damian Drapikowski w Fordzie Fiesta Proto, byli wystawieni na ciągłą presję ze strony białego Lancera. Przełożyło się to na doskonałe widowisko dla kibiców, zwycięzcę poznaliśmy dopiero na ostatnim odcinku specjalnym!

Trzecia runda Tarmac Masters zlokalizowana niedaleko Mirska również zapowiada się niezwykle interesująco. Techniczne i szybkie odcinki specjalne, w których ważna będzie technika jazdy oraz umiejętność jazdy z wysokimi prędkościami, przyniosą sporo emocji. Dla Tomasza Jurkuna start w tej rundzie jest nieco trudniejszy, ponieważ nie pojawi się na zapoznaniu z trasą. Cały opis wykona Marek Kozdroń. Dlatego zdobycie odpowiedniego wyczucia może zająć nieco czasu.

„Przed nami kolejna rudna Tarmac Masters, trasy w okolicach Mirska zapowiadają się niezwykle technicznie i wymagająco, co bardzo lubimy. Obsada w klasie TM5 jest jak zawsze bardzo mocna. Mamy nadzieję, że uda się nam nawiązać walkę z tak świetnymi załogami jak Lelek/Kołodziej, Drapikowski/Drahan czy też Sękowski/Borko. Z resztą każdy rywal jest szybki, a poziom niesamowicie wysoki, co dodaje jeszcze więcej smaku rywalizacji. Z powodów rodzinnych pojawię się na rajdzie praktycznie w ostatniej chwili, dlatego zapoznanie będzie dość „wirtualne”, ale chcemy szybko złapać swój rytm i pojechać „swoje”. Z tego miejsca chcemy niezwykle mocno podziękować naszym partnerom, którzy nas wspierają – 

Kolmax – hurtownia materiałówbudowlanych 

https://www.facebook.com/kolmaxhurtownia/ 

Wroblewski rally team Fb / wroblewskiRT, 

Wypożyczalnia rajdowa. pl 

https://www.facebook.com/WypozyczalniaRajdowa/ 

MK motorsport- podsumowuje Tomasz Jurkun.
Do Góry