Kategoria: Różne

Szilveszter Rallye 2017: Vincze, Kiss, Majerčák

fot. facebook/SzilveszterRallye

Ferenc Vincze junior wraz z Attilą Bazsó wygrali zakończony dzisiaj 19. Szilveszter Rallye. 14.6s za załogą podróżującą Skodą Fabią R5 uplasowali się László Kiss junior z Zsuzsanną Kissné Varga w Fordzie Fiesta R5. Podium klasyfikacji generalnej uzupełnili Vlastimil Majerčák i Pavol Kušnier, za sterami Forda Fiesty R5, ustępując zwycięzcom o 1:07.4s.

Węgierska impreza składała się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to dwa odcinki specjalne rozgrywane wczoraj. Po pierwszej próbie sensacyjnie prowadził Tomáš Ondrej w Lancerze Evo IX. Po drugim oesie na prowadzenie wyszedł Vincze, kończąc etap na fotelu lidera rajdu. Podium po pierwszym dniu uzupełniali Kiss (+0.5s) oraz Majerčák (+15.9s). Drugi dzień zmagań nie przyniósł zmian na pierwszych dwóch pozycjach. Mimo tego, iż pierwszy dzisiejszy odcinek padł łupem Kissa, to Vincze stracił do niego tylko 0.1s. Trzeci na odcinku był Kazár (+5.8, Ford Fiesta R5). Pozostałe trzy próby padły łupem Vinciego, który sukcesywnie powiększał swoją przewagę nad zajmującym drugie miejsca Kissem. Pasjonująca walka toczyła się natomiast o trzecią pozycję w rajdzie. Majerčák stracił ją po odcinku specjalnym numer trzy na rzecz załogi Skody Fabii R5 Német/Szegő . Węgrzy utrzymywali pozycję na podium przez kolejne dwa odcinki, lecz na ostatnim stracili ją. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej uplasowali się na czwartej pozycji, tracąc do Majerčáka tylko 0.6s.

Piąte miejsce w całym rajdzie uzyskali Velenczei/Szedő (+1:42.5s, Mitsubishi Lancer Evo IX). Dalej uplasowali się: 6. Jedlóczky/Somogyi (+1:54.2s, Ford Fiesta R5), 7. Puskádi/Gódor (+1:54.5s, Škoda Fabia R5), 8. Vizelli/Nagy (+2:15.6s, Skoda Fabia R5), 9. Maricsek/Bán (+2:20.6s, Mitsubishi Lancer Evo IX R4). Pierwszą dziesiątkę zamknęli Kocsomba/Takács (+2:38.8s, Mitsubishi Lancer Evo IX).

W węgierskich zmaganiach wzięły udział także polskie załogi. Na trzecim odcinku specjalnym z powodu awarii samochodu, wycofać jednak musieli się Konrad Biela/Ryszard Ciupka jadący Peugeotem 306 Maxi. Duet po drugiej próbie zajmował najlepsze z polskich załóg 16. miejsce w generalce. Na czwartym odcinku specjalnym nie zanotowano czasu załogi Rafał Pochłopień/Patryk Olejniczak w Oplu Astrze. Na ostatnim oesie natomiast duetu Jerzy Smagała/Konrad Giergiel w Hondzie Civic. Podobnie Macieja Serafina i Roberta Pawlaka w Renault Clio Sport.

Z polskich załóg najlepiej zaprezentowali się Arkadiusz Boruta/Mariusz Żelazko (Renault Mégane Coupé 16v), zajmując 70. pozycję w generalce i 11. w klasie H8. Grzegorz Olchawski/Marcin Lisicki (Audi Quattro A2) ostatecznie w rajdzie wywalczyli 75. pozycję, natomiast w klasie H11 uplasowali się na trzecim stopniu podium. Kolejne polskie załogi to: Przemysław Gosztyła/Barbara Gosztyła (86. w rajdzie, 13. w klasie H8, Opel Astra GSi 16V), Sebastian Puzoń/Aleksandra Przybyłek (91. w rajdzie, 2. w klasie H2, Honda Civic), Miłosz Świegoda/Piotr Augustyński (136. w rajdzie, 10. w klasie H4, Opel Astra F), Magdalena Dróżdż/Grzegorz Gajda (140. w rajdzie, 25. w klasie H3, Citroën Saxo).

Pełne wyniki znajdziesz tutaj.

komentarzy
Do Góry