Kategoria: RO, KJS

1. Rally Sprint Automobilklubu STOMIL w Dębicy

1. Rally Sprint Automobilklubu STOMIL w Dębicy odbędzie się 15 lipca w okolicach Brzezin, niedaleko Wielopola Skrzyńskiego oraz Dębicy. Rally Sprint jest to nowy format zawodów samochodowych stworzony w sezonie 2017 na bazie regulaminu Rajdów Okręgowych w wariancie W1. Oznacza to, że aby w nim wystartować potrzebna jest licencja sportu samochodowego R lub RN, a normy bezpieczeństwa są na poziomie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. 

Odcinek specjalny o długości 5,9 km, zlokalizowany w okolicach miejscowości Mała, Brzeziny i Glinik, jest dosyć szybki, kręty z wieloma podjazdami i spadaniami. Zawodnicy pokonają go trzy razy w jedną, a następnie trzy razy w drugą stronę, co da w sumie 35,4 km oesowych. Jego charakterystyka jest praktycznie identyczna z odcinkami, które będą rozegrane na tegorocznym Rajdzie Rzeszowskim. Cały rajd jest dosyć kompaktowy, ponieważ całkowita długość trasy to tylko 120 km.

Biuro zawodów będzie zlokalizowane w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej, park zamknięty przy „Rolniku”, a park serwisowy na asfaltowym parkingu przy kościele w Brzezinach. Komasacje po odcinkach będą zlokalizowane na parkingach koło kościołów w Małej oraz w Brzezinach.

Na zgłoszenia zawodników organizatorzy czekają od 21 czerwca do 5 lipca – maksymalna liczba załóg to 30. Wysokość wpisowego to 600 zł.

 

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry