Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

1. Rally M3Racing: Kostka i Pochroń triumfują w RO!

Trzecia runda cyklu Tarmac Masters, Rally M3Racing, za nami! W niedzielę zawodnicy zmierzyli się z dwoma odcinkami specjalnymi, OS Górzyn (5,8 km) oraz OS Gwizdanów (5,7 km), z czego każdy przejeżdżany był trzykrotnie. Najlepszym łącznym czasem mogą się pochwalić Damian Drapikowski i Adrian Mroszczyk w Mitsubishi Lancerze, którzy jednocześnie odnieśli zwycięstwo w klasie SK5. 12,2s za nimi sklasyfikowano załogę Gucwa / Małek (Subaru Impreza). Podium, ze startą 24,5s, uzupełnili Marcin Niewitecki i Maciej Gleixner (Subrau Impreza) – najlepsza załoga w SK Gość.

W rajdzie okręgowym ze zwycięstwa mogą się cieszyć Damian Kostka i Paweł Pochroń, którzy byli najszybsi na wszystkich sześciu próbach sportowych. Tempa próbowali im dotrzymać Maciej Sordyl i Krystian Korzeniowski, którzy na koniec stracili do zwycięzców 24,5s. Trzecie miejsce wywalczyli Piotr Firek i Grzegorz Szelerewicz – zwycięzcy w RO1.

Wśród Gości pierwszy stopień podium wywalczyli Marcin Niewitecki i Maciej Gleixner. Załoga Subaru Imprezy była najszybsza na wszystkich próbach sportowych zostawiając za sobą o 48,3s załogę Suder / Świstak w Mitsubishi Lancerze. Trzecie miejsce, po otrzymaniu minutowej kary za przedwczesne wjechanie na PKC, wywalczyli Marcin Żarnowski i Wojciech Ozga.

Pełne wyniki znajdziesz tutaj.
Do Góry