Kategoria: RO, KJS, Szuter Cup

1. Rajd Sokólski udanie debiutuje w cyklu Szuter Cup – Szutrowy Puchar 2018

Za nami ostatnie zmagania w Szuter Cup – Szutrowy Puchar 2018. W ubiegły weekend (13-14 października) zawodnicy mieli okazję zmierzyć się na zupełnie nowych odcinkach specjalnych podczas 1. Rajdu Sokólskiego.

Rajd organizowany przez Automobilklub Podlaski można uznać za udany! Piękna pogoda, zróżnicowane trasy na długo pozostaną w pamięci zawodników. Organizator przygotował dwa odcinki specjalne w Gminie Kuźnica: „Czepiele” oraz „Kuźnica”, przejeżdżane trzykrotnie.

Pierwszy dzień uczestnicy spędzili na odbiorze administracyjnym, przejściu badania kontrolnego oraz zapoznaniu z trasą. Dzień zwieńczony został ceremonią startu, gdzie Burmistrz Sokółk,i Pani Ewa Kulikowska wraz z Dyrektorem rajdu Piotrem Bagniukiem przywitali wszystkie załogi. W niedzielny poranek blisko trzydzieści załóg – z czego osiemnaście startowało w ramach grupy Gość i RO oraz jedenastu w kategorii Super KJS – pojawiło się na linii startu pierwszego odcinka. Z rozmów z kierowcami po przejeździe odcinków można było usłyszeć słowa uznania dla organizatora. Trasa pozytywnie zaskoczyła kierowców, stawiając przed nimi szereg wyzwań.
Klasyfikację generalną RO wygrali Wiesław Zagon i Dominik Ragiel (Renault Clio) pokonując o 24.6s Radosława Perkowskiego i Roberta Dąbkowskiego (Renault Clio Sport) oraz o 45.6s Bogdana Jankowskiego i Marka Kaczmarka (BMW 318).

W klasie Super KJS pierwsze miejsce zajął Łukasz Kowalski i Sylwia Jędrzejczyk – Kowalska (Subaru Justy Proto) pozostawiając w tyle Filipa Kamieńskiego i Ilonę Lewandowską (Subaru Impreza STi) z różnicą na poziomie 7.2s. Cezary Konopko i Tomasz Struk (BMW E36) wywalczyli trzecie miejsce z prawie minutową stratą do liderów.
Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej GOŚĆ zajął Zbigniew Staniszewski z Sebastianem Rozwadowskim (Ford Fiesta R5) z czasem 22:56.5s Za nimi na podium znaleźli się Andrzej Łapkiewicz i Martyna Zarębska (BMW 320i)- 30:20.8s. Na trzecim miejscu dojechali Paweł Poletyło i Michał Kłos (BMW M3)- 31:21.8s.

Pozytywny odbiór ze strony zawodników, jak i władz Gminy Sokółka i Kuźnica pozwala z optymizmem spojrzeć w przyszłość. Mamy nadzieję, że 2. Rajd Sokólski w cyklu Szuter Cup 2019 będzie równie udanym wydarzeniem sportowym w regionie!